Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért van ennyi "gasztronómia...

Miért van ennyi "gasztronómia szakértő"?

Figyelt kérdés
Az egyik magyar receptoldalra is elkezdtem beküldeni a kedvenc receptjeimet kb úgy 4 hónapja.Viszont legtöbbször mindig van pár gastro mester aki engem majd jól kioktat. Ott vannak a fitnes mániások akik nem tudnak a makrókról sem de ha nem kókuszolajat használok én vagyok a sátán, ott vannak a kicsit idősebbek akik jól megmondják azt, hogy én mennyire nem értek ehez mert az zsírral jó kis házi disznóból sokkal jobb mint csirkéből kukoricaolajjal. Mikor véletlenül valami kicsit drágább árfekvésű receptet rakok fel akkor jön a hú de drága, jaj hát nekünk erre nem telik és oda gyűlnek a gastro mesterek is akik nyaranta Gundel palacsintás, Portoi redukciós kézműves jégkrémet esznek a Balatonnál egy jó adag Fáradt olajban sült Hekk mellett.

2017. febr. 24. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, miért, de az embereknek a táplálkozás kicsit olyan, mint a vallás.

Vannak bigottak, akik szerint Egy Igaz Út létezik, az, amin ők járnak s muszáj kioktatniuk a tévelygő többit...

Valamiért brutálisan rá tudnak pörögni dolgokra.

Én is egészségtudatos vagyok és véleményem van a dolgokról, de azért az én világom nem fekete-fehér s ha valaki a fogyókúrásban fogyni akar, tőlem kapja a nem határozott választ, mástól meg azt, hogy reggelire 30 grammból kell zabkását enni, tízóraira pedig egy almát...etc., ez a fogyás útja és kész, mert ő így fogyott.


A leírásod amúgy tetszik (a jelenség persze nem, csak a stílusod), neked írnod kell szerintem, szórakoztató és kifejező.

2017. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ízlések és pofonok között... szoktam mondani. Csak azt nem értem, hogy miért gondolják azok az emberek (akikről írsz), hogy kizárólag csak az lehet jó, amit ők szeretnek.

Ne törődj és ne is foglalkozz velük. Ha ilyenek, ne küldj nekik recepteket, majd kutyulnak maguknak valamit a saját ízlésük szerint.

2017. febr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanezt leírhatod gyakorlatilag minden témáról.

Ha valamit publikálsz, akkor mindig lesz akinek nem tetszik, és mivel a netes felület erre lehetőséget ad, hangot is ad a nemtetszésének.

Nem kell velük foglalkozni.

De az is lehet, hogy te vagy picit túlérzékeny, és azt a kommentet is támadásnak veszed, amelyik tényleg csak segíteni akar.

2017. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 aperitif ***** válasza:
88%
Nem tudom, ez melyik oldal, amiket én olvasgatok, ott inkább kérdések vannak, meg néha a tapasztalataikat osztják meg azok, akik szintén elkészítették az adott ételt. A kioktatásnak, meg a szubjektív véleménynek egy ilyen oldalon nem sok értelmét látom. Ki a csudát érdekel, hogy Józsi fogyózik, Gizi néninek meg túl drága?
2017. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenk iszeret belekötni, ha észerveszed az egyik oldal azért sír hogy miért nem egészséges kókuszolaj a másik meg hogy miért nem disznózsír, ezeknek nem fogsz tudni megfelelni, anno egy angol oldalra küldtem egy muffin receptet jöttek is az olyanok hogy "bőőőőőő hülye vagy minek sütnék inkább megveszem" akkor vedd b+.....
2017. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én itt is észrevettem, megy a lepontozgatás, még a "mi a kedvenced reggelire" jellegű kérdéseknél is.

Ez szerintem akkora hülyeség. Én is low budgeten vagyok, ha nincs pénzem egy kajára, megnézem, van-e olcsóbb alternatívája, ha nem, akkor csinálok helyette paprikás krumplit...

De ugyanez, mikor valaki itt megkérdezi, hogy hogyan kell mondjuk a kávét ízesíteni, és mindenki máshogy szereti. Aki cukorral ajánlja, azt lepontozzák a cukormentesek, a tejszínnel ivókat megeszik a feketén szeretők... miért? És még csak egy kávéról beszélünk, nem a lecsóról, töltött káposztáról, vagy ilyesmiről, ahol tényleg ahány ház, annyi szokás.

2017. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!