Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a neve annak a marhahús...

Mi a neve annak a marhahús fajtának amibe a T alakú csont van?

Figyelt kérdés
Hogy kérjem a hentestől ezt a fajta Steaket mert láttam egy amerikai videóban hogy grillen olyat sütnek és úgynevezték hogy T bone steak!

2017. márc. 14. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

A T-bone steak minden nyelven T-bone steak.


Átlag magyar hentesnél nincs. Még "részekből" összeállítva se, mert ahhoz alapvetően másképp kell feldolgozni a marhát, ráadásul átlag hentesnél még sima bélszín is ritkán van.


Úgyhogy valami spéci helyet kell keresned, ami foglalkozik ilyen igények kielégítésével is. Ha találsz ilyet, ott ismerik ezt az elnevezést... mivel nincs más neve.

2017. márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Így igaz, nincs magyar neve. De mindenhol ismerik, ha így kéred.
2017. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Esetleg olyat könnyebben lehet találni, hogy "L"-bone steak (nem mint ha létezne ilyen kifejezés, csak most találtam ki)


ami olyan, hogy ketté van vágva a T-steak.


Mivel gyakrabban alapból kettévágják a marhát, ezért nem lehet T-steakot vágni belőle, mert ahhoz egyben kéne hagyni a gerincet.


Úgyhogy olyat jobb eséllyel tudsz venni, hogy kettévágott T steak, és ha olyanból egymás mellé teszel kettőt, akkor kapsz egy rendes T-steakot. Csak 2 darabban lesz, ami kicsit illúzióromboló , de otthonra szerintem megteszi.

2017. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

T bone steak.

Bp egyetlen helyen lehet jóminőségű T bone steaket kapni mindig itt veszem. [link]

Egyszer láttam jó olcsón a Spar újságban megvettem soha többet iszonyat rosszul volt vágva és nem volt jó. Így szokott kinézni ha serpenyőben sütöm. [link]

2017. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
T bone steak.
2017. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

Aha .. Nem.

Fény utcai piacon IS, első emelet, többek között.

2017. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A képet nézve, a sertéseknél a rövidkarajnak nevezik, és ez a csigolya csont van kettévágva fűrésszel...
2017. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megtaláltam: -Lapos hátszínnek nevezik és ez hasított fele.
2017. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!