Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tepertős pogi diétásan?

Tepertős pogi diétásan?

Figyelt kérdés
imádom a tepertős pogit,nagyon finom töpörtyű van a hentesemnél.-viszont cukorbetegség miatt diétáznom kell,teljes kiőrlésű pékárút fogyasztok. viszont húst ehetek , azt mondta az orvos.mivel helyettesítsem a lisztet ha pogit sütnék?-esetleg valami jó recept? link?

2017. ápr. 2. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Helyettesíteni nem tudod semmivel, mert akkor nem lesz jó.


Szerintem okosabb, ha egy-egy alkalommal csak 1-2 darabot eszel meg, és azt beszámítod a napi keretedbe. (A többit le tudod fagyasztni, és csak annyit olvasztani ki legközelebb, amennyit akkor meg akarsz enni.

2017. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spontán sikerült olyan tepertő ízű pogácsát készítenem, amiben semmi tepertő nem volt. Utólag láttam suk ilyen receptet a neten.

A sima zsíros pogácsa lisztjén változtattam úgy, hogy a 40 deka finom fehér liszt helyett 30 deka sima tönkölylisztet, és 10 dkg teljes kiőrlésű rozslisztet kevertem össze.

tudom, van finom tepertőd. Ezt csak azért írtam, mert ha ilyen hatása van a rozslisztnek, akkor talán a tepertőset sem rontja el. A keverék összetételén és az arányokon biztosan lehet változtatni. Hogy milyen íze lenne, ha csak teljes kiőrlésű lisztből állna, nem tudom.

2017. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy recept:

[link]

2017. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod: "teljes kiőrlésű pékárut" szoktál enni.

Lehet kapni "teljes kiőrlésű" lisztet is, ill. a Liszt-Mix-ek között is van kifejezetten cukorbetegek részére készített lisztek is.

2017. ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!