Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Darált tepertőből mit lehet...

Darált tepertőből mit lehet még készíteni a tepertős pogácsán kivül?

Figyelt kérdés

#tepertő #darált tepertő
2015. febr. 15. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Pl. tepertőkrémet:

[link]

2015. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, de mit csináljak a tepertőkrémmel?
2015. febr. 15. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Kenyérre, zsömlére kenve szendvics-alapnak jó lesz az!


Ha nem főtt tojással dúsítod, hanem hagymás zsíron átforgatott (fűszerezett) darált májjal dolgozod össze, más ízt kapsz.


Vagy (állítólag Erdélyben) a padlizsánt sütőben héjában megsütik, majd a belsejét összedarálják a tepertővel, sóval, befőttes üvegben sokáig eláll. Ugyanígy kenyeret, zsömlét megkennek vele. Persze gondolom fagyasztóba is lehet rakni!

2015. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Én erdélyi vagyok, de soha nem hallottam padlizsános tepertőkrémről. Persze, attól még létezhet, de valahogy nem is tudom elképzelni.

Én a tepertőkrémbe sok reszelt hagymát és mustárt, borsot teszek, úgy szereti a család. Ha belegondolok, a kemény tojás sem ronthat rajta.

2015. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Én már ettem tepertőkrémes csokit. Nem mondom, hogy rossz volt, de azért nem lett a kedvencem. :-)


Szerintem maradj a pogácsánál, az a legfinomabb.

2015. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!