Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A mascarponét lehet helyettesí...

A mascarponét lehet helyettesíteni krémsajttal?

Figyelt kérdés
Van itthon valami sajtunk, milfana soft cheese. Csak az a gond, hogy megkóstoltam és sós íze van. Ez az amit krémsatjtnak neveznek, és mind ilyen sós? Mert a mascarponénak semmi sós íze nincs.

2017. ápr. 17. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Miben?
2017. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha tiramisut akarsz akkor felejtsd el.

Van olyan amivel lehet, de nálunk is belefutottak, hogy ismerős receptje alapján a szülők natúrsajtból csinálták.

A kutyáiknak volt egy jó napja.

De nekünk valahogy nem jött be a sós kakaós amaretto.

2017. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oreos cake pop-ot szeretnék csinálni.Lényegében a darabokra tört kekszet kéne összekeverni a sajttal.
2017. ápr. 17. 20:40
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Édességben nem lehet, csak sós kajában.
2017. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
51%

Ha tiramisut akarsz akkor felejtsd el.

Van olyan amivel lehet, de nálunk is belefutottak, hogy ismerős receptje alapján a szülők natúrsajtból csinálták.

2017. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ennek mi értelme? Jó krémsajt is ott van árban, ahol a mascarpone
2017. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Én savanyú krémsajtot vettem múltkor, de azt se jutott eszembe édességbe rakni, mint a mascarponét... A sós még kevésbé alkalmas rá, hacsak nem egészen érdekes az ember ízlése (én édes krémet készítek az egészen brutálisan sós földimogyoróból, nekem egész jó, a párom szerint borzalmas. de a nutellát is mindig sós ropival ettem, a sós karamellt is szeretem :D bár azt sokan. de sós tiramisut még én se akarnék enni).

Nagyon másak, használd el valami sós ételbe inkább.

2017. ápr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem, nagyon más íze van.
2017. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi oreos muffint csináltunk, de ott a receptben krémsajt volt. (hozzáteszem német recept és német krémsajt, aminek köze nincs a mienkhez, inkább lágy túrószerű)

Úk a käsekuchen-hez használják, kb fele annyiba kerül mint a mascarpone, de tudni kell hogy ez is savanykás)


Aki meg lepontozta a tapasztalatot (sós sajttal tiramisu), leírhatná hogy mi baja a válasszal? Gondolom csak egy frusztrált alulfizetett proliról van szó...

2017. ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy tul drága egy mascarpone, csak a recept krémsajtot ír, ami ugye kevésbé zsiros. Csak nem tudom milyen krémsajtot vegyek, ami nem savanyu.
2017. ápr. 20. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!