Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért ül ki zsírréteg az 1-2...

Miért ül ki zsírréteg az 1-2 hete elmosott szilikon kuglóf formára, a szekrényben állva?

Figyelt kérdés

Aldi-ban vettem jó minőségű , német, vastag szilikon kuglóf formát. Mosogatógépben is és kézzel is mosószerrel, szivaccsal elmostam, többször is, és 1-2 hét múlva, konkrétan beteríri az egészet egy zsír vagy olaj réteg és apró cseppek. Ez meg mi?


Sütés közben beszívja, és álltában meg kiadja, vagy mi? Ez számomra nem higiénikus és nem tiszta, nehéz tárolni.

Mielőtt okoskodók jönnek, nyilván nem vagyok hülye és nem néztem félre, normálisan túlontúl el volt takarítva minden alkalommal.. 3 alkalommal is kifigyeltem, és 3 alkalommal ez már megtörtént.

Másnál is így van?


2017. máj. 11. 18:05
 1/8 anonim válasza:
100%

Én egy szilikon nyelű kést ejtettem olajba,mosogatás után

még legalább négyszer vettem elő úgy,hogy tocsogott az olajtól. Végül az Aldiban vett zsíroldóval fújtam be,azóta "megfogható".

2017. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam. Szerintem magába szívja a zsírt aztán meg kicsapódik. Ez a zsíroldó jó ötlet lehet.
2017. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hűha, na ilyet sem hallottam még :) akkor azt is átgondolom, hogy veszek-e olyan kést :)
2017. máj. 11. 19:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bonbonformán csapódik ki a kakaóvaj (vagy valami egyéb, a fene tudja) az ecetes mosogatás után is, bár szerencsére nem cseppekben. Elég rosszul hangzik, amit írtál. Több gasztroblogon olvastam, hogy másnál is jelentkezik ilyesmi, valószínűleg a szilikon sajátossága, elvégre műanyag, és változó mértékben minden műanyag porózus.
2017. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szilikon inkább a saját olaját izzadja ki, nem szív be semmit
2017. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért gondold át, hogy mi van, ha a durva vegyszeres zsíroldószert is magába szívja... ?

Szilikon muffinformáim(egyedi darabos, bordázottak ) vannak, de soha nem tapasztaltam semmiféle kicsapódást, pedig olajos a tészta alapanyag.

Számomra is rejtély a te tapasztalatod a szilikon formával.

2017. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is új ez a dolog, mivel én sem tapasztaltam ilyet kisebb formáknál, Ikea kis muffin formák, kis torta szilikon forma,és amás helyen vásárolt vékony falú, mind tiszta mosás után. De ez a kuglóf forma teljesen más érzetre is, egy nagyon vastag nagyon strapabíró komoly darabank tűnik, vagyis tűnt, azért vettem meg. Ha lehet így mondani az Ikeásak inkább műanyagosak, ez a német Aldi-s ez meg olyan igazi nagyon igazi gumi-szilikon tapintású.
2017. máj. 13. 19:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Vissza kéne vinni - Aldi, gyártó, fogyasztóvédelem stb. Gondolom, egészségtelen a használata.
2017. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!