Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csinálok rosszul? Nekem...

Mit csinálok rosszul? Nekem mindig kemény marad a rizs, bármeddig főzöm!

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 14:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs, az lemaradt, hogy a tejberizs!
2010. máj. 16. 14:10
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
előbb fel kell főzni vízzel,ugyanúgy mint a rendes rizst és utána még pluszban rá a tejet, ha leforrt a víz, akkor isteni lesz:) nem nehéz
2010. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, hogyan kezded el, de először kevés vízben kezdd el főzni, és inkább apránként öntsd fel menet közben. Amikor már majdnem puha, akkor öntsél rá tejet, édesítsd, kicsi só, és itt is apránként felöntve főzd készre. Én sokáig tejben kezdtem el főzni, és soha nem lett jó. Le is tettem róla, míg nem hallottam, hogy vízzel kell lezdeni, mert a tejben soha nem puhul meg. Pepecselős, mert szinte végig ott kell kevergetni, viszont így nagyon finom lesz.
2010. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Addig kell főzni,hogy puha legyen.Szerintem nem teszel hozzá elég tejet.Ha ugy érzed,hogy kész még akkor is öntsél hozzá legalább 1 dl , hogy még puhuljon.Tegyél hozzá egy félcsomag vajat is, úgy szaftosabb lesz.
2010. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, kipróbálom!
2010. máj. 16. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:

14:17

Kicsit korán kezdted, a fiú hány éves, 9? Mert akkor nem csodálom, hogy vannak gondjai. :D

2010. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A legegyszerűbb és Én mindig úgy csinálom és soha nem volt kemény, sőt még szinte málott a is lett a tejberizs! Szóval kb. 30dkg rizshez kb fél liter tejet öntök lefedem és berakom a sütőbe (alufólia nem árt alá ha esetleg kifutna)! Kicsit sokáig tart de megpuhul. Néha néha húsvillával megkevered. Azért húsvillával, mert a fakanalat nehezebb belenyomni és másrészt meg nagy erővel kell keverni, és összetörhet a rizs. A húsvillára meg nem is ragad rá és sokkal könnyebb megkeverni. Amikor már úgy érzed valamelyest puhult, raksz még hozzá kb. 2dc tejet és a meleg sütőbe hagyod! Ugyan is a rizs akár 2szer annyi tejet is feltud szívni mint amennyi vizet!
2010. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Én mindíg microban csinálom a rizst.

Beleteszek annyi rizst amennyi kell és másfélszer annyi vízzel felöntöm.

pl:2pohár rizshez 3pohár víz:)

És kb 20.25perv re berakom.attól függ mennyire akarom pergősre.

2010. máj. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megtiszteltetek a válaszokkal, puszi mindenkinek!
2010. máj. 17. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
csináld előfözőtt gyorsrizzsel, biztos a siker !
2010. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!