Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Meddig kell áztatni sós,...

NAGY VIKTOR kérdése:

Meddig kell áztatni sós, ecetes vízben az ubit? (Tejfölös ubisaláta)

Figyelt kérdés
2017. júl. 9. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Semeddig
2017. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én így készítem:


Lereszelem az ubit, besózom, kicsit állni hagyom (kb. 10-15 perc). Kinyomkodni csak egy igazán picit szoktam, mert nem szeretjük ha olyan, mint a rongy. Ezután teszek rá cukrot, néhány evőkanál ecetet, jól átkeverem, majd kiveszek egyet megkóstolni. Ha szükséges, teszek még bele cukrot/sót/ecetet. Ezután egy kevés őrölt pirospaprikát teszek bele, de csak annyit, ami kicsit megszínezi a levét. Végül mehet bele a tejföl, amivel szintén átkevered, és kész is.

2017. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam áztatni. Besózom, 10 perc múlva kifacsarom és ízesítem ecettel, cukorral, fokhagymával. Tejfölt teszek rá és megszórom fűszerpaprikával.
2017. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal finomabb a saláta, ha nem csavarjuk lesózás után.Nem sózzuk be annyira. Ha valaki ropogósan szereti azonnal beízesíti , tejfölözi. Ha úgy szereti, hogy lágyabb legyen akkor lasózás után hagyja állni kb fél órát, majd úgy ízesíti tejfölözi.Én csak tejföllel szeretem, nem teszek rá se ecetet ,se cukrot.
2017. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
4-esNem csavarjuk ki a finom levet az uborkából !
2017. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Karikára vágod az uborkát,pici só,hagyod állni,majd jöhet az víz,ecet,cukor,tejföl, esetleg valamilyen zöldfűszer amit szeretsz,én friss metélőhagymát ajánlanék a fokhagyma helyett,a fűszerpaprika meg felesleges,ízben nem ad hozzá semmit.
2017. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!