Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet 900-1125 g kapacitású...

Lehet 900-1125 g kapacitású kenyérsütőben 700 g-os kenyeret sütni?

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék tőletek. Eddig olyan gépem volt, amely 700-900 g-os kenyeret tudott sütni, és én mindig 700 g-ost készítettem. Most kinéztem egyet, de annak 900-1125 g a kapacitása. Lehetséges vajon vele mégis kisebb (700 g-os) kenyeret sütni?

2017. aug. 18. 15:26
 1/1 TR75 ***** válasza:
Igen. Kicsit oda kell figyelni arra, hogy a tésztát rendesen dagassza be (ne maradjanak listcsomók, egyenletesen sima legyen az állaga), és érdemes a sütésnél is figyelni, hogy ne süsse meg túlságosan. Vagy világosabb fokozaton süsd, vagy pár perccel a sütés vége előtt kapcsold ki a gépet (bár az is lehet, hogy nem kell ilyesmivel foglalkozni, az én gépem 750-1000-1250 g-os kenyeret tud sütni, ha 7-800 g-osat sütök, akkor a 750-es fokozaton jó).
2017. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!