Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kakaos csigat tojas es tej...

Kakaos csigat tojas es tej nelkul hogyan tudok csinalni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 15. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Beírtam a google-be és rögtön dobott is ki receptet. [link]
2017. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Kihagyod a tojást meg a tejet
2017. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

koszonom a receptlinket


attol tartok ezzel a recepttel nem lesz olyan a csiga mint az eredeti

ezzel egy kemeny pizzateszta lesz kakaoval toltve es becsavarva

semmikepp nem az az omlos fajta, amit en szeretnek

2017. szept. 15. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Kakaós csiga tej és tojás nélkül?

Nem akarod a kakaót is kihagyni belőle?

2017. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
# 1/ Teljesen jó ez a recept.
2017. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a kakaot nem szeretnem kihagyni belole, finom omlos kakaos csigat szeretnek enni

de tejerzekeny vagyok

2017. szept. 15. 23:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem próbálod ki leveles tésztából a kakaós csigát?

A legtöbb leveles tészta vajmentes (növényi zsíros) a boltokban. Én a kelt tésztás és a levelestésztás verziót is nagyon szeretem. A kakaóba meg tehetsz valami növényi alapú "tejet" a töltelékhez (vagy laktózmentes tejet, ha laktóz-intoleranciád van).

2017. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Vagy fogsz egy számodra szimpatikus édes kelt tésztás receptet és helyettesítesz:

- a vajat leginkább libazsírra érdemes (ettől nagyon könnyű lesz a tészta, régen ezzel sütötték a kelt tésztákat), más állati zsíradékkal is működik, kókuszolajjal is finom, szóba jöhet még az étolaj, vagy bármilyen növényi olaj vagy margarin, Crisco, Palmolin, stb., attól függ, hogy mit enged meg a pénztárcád.

- tojás helyett: lengmag, chiamag, útifűmaghéj (a lenmagból kinyerhető zselé jól helyettesíti a tojást). Hogy szép sárga legyen a tésztád, tehetsz bele például egy icipici kurkumát szinezéknek.

- tej helyett: növényi italok (szerintem a mandula- vagy kókusztej még plusz zamatot is adna a tésztádnak, de működik zabbal, tönköllyel, szójával, rizzsel stb.)

- a kakaós töltelékhez összekeverheted és a kókuszt kókuszolajjal vagy állati zsírral etc. ugyanúgy.

2017. szept. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Túrót bírsz enni? Mert akkor van egy jó receptem:


150 g túró

6 ek víz

6 ek olaj

300 g liszt

1 cs sütöpor

kevés só


Ezeket összegyúrva a kelt tésztához angyon hasonlót kapsz, amit azonnal fel lehet használni ugyanúgy, mint a megkelt tésztát. Sütés után is igencsak hasonlít az eredetihez álalgban is meg ízben is.

2017. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 domamama válasza:
100%
Én is pont a héten kísérleteztem. Tojást évek óta kihagyom a receptből, senki nem vette eddig észre, ugyan olyan mintha lenne benne. A tej az neccesebb. Szójatejjel, kókusztejjel készítettem, ezekkel egész jó volt. Legutóbbi 2 alkalommal csak vízzel sütöttem. Frissen, melegen még elment, de aztán tényleg olyan volt, mint egy pizzatészta kakaóval megkenve. Az én receptem: 50 dkg liszt, 2,5 dl növényi tej, 2,5dkg élesztő, 6 dkg cukor, 7 dkg margarin. A margarin kivételével az egészet összekeverem, majd legvégül a margarint is hozzáadom, hagyom kelni. Töltelékhez: 180 g margarint puhára olvasztok (de nem folyékonnyá) 2 nagy evőkanál keserű kakaóporral és 3 ek cukorral összekeverek. A megkelt tésztát kinyújtom, megkenem a töltelékkel, feltekerem, előmelegített sütőben készre sütöm.
2017. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!