Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudnám elvenni a...

Hogyan tudnám elvenni a konzerves kukorica édességét? Túl édes.

Figyelt kérdés

A napokban láttam leárazva kukoricát, és amiért szeretek néha-néha nasizni belőle (, mint más pl a chips-ből) ezért vettem többet is, de sajnos csak otthon, amikor kibontottam, jöttem rá, hogy ez más márka, mint amit szoktam venni és undorítóan édes. Sok dolgot szeretek édesen, de a kukorica nem azok közül való és még ha az is lenne, túl édes lenne. Nem tudom, hogy van ilyen fajta, vagy telenyomták cukorral(a leírásban az szerepel, hogy "természetesen előforduló cukrokat tartalmaz", az összetevőknél is csak kukoricát, sót, meg vizet ír, de nem tudom, hogy higgyek e neki).

Ha simán besózom, nem nagyon segít, csak az édes mellett sós is, ami csak egy kicsit teszi tűrhetővé, viszont amiért nagy adag, most ott büdösíti a többi ételt az édes szagával. Nem tudom elmagyarázni hogyan lehet valami édesen büdös, de az.XD

Esetleg valami olcsóbb recept?...bár a lakásomon nincs semmi főzési lehetőség, csak a mikró(1000W).

Segítsetek! :/



#konzerv #kukorica #túl édes #diák life
2017. szept. 25. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg egy szűrőben folyó víz alatt kicsit átöblíteni, lecsöpögtetni, majd ezután kicsit sózni.
2017. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a só nem segít, nem sok esélyed van. A zsenge kukorica nagyon édes. Ha csőben veszed s úgy főzöd meg, akkor is az. Ha ez neked sok, akkor egyél mást, nincs mit tenni.
2017. szept. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Én egész nyáron kifejezetten édes csöves kukoricát ettem, holott a termelői piacon vettem, az eredeti leveleibe "csomagolva". Nekem kifejezetten ízlett, mindig azt az asszonyt kerestem, aki ezt árulta.

A te kukoricáid is ilyesmi fajtából lehetnek, biztos, hogy nem cukorban főzték meg őket.

Ha nem ízlik így, akkor tedd félre és alkalomadtán készíts hozzá egy kis tartármártást,( [link] keverd bele és natúr sült hússal komplett ebéd és még finom is.

2017. szept. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Maga a kukoricaszem édes, azt elvenni nem lehet belőle.

Alaposan mosd át, vajon forgasd át, és elég sós rizzsel keverd össze. Ezt mikróban is meg tudod csinálni.

fűszerezd zöldfűszerekkel, pl snidling, petrezselyem, bazsalikom, ezek is elterelik a figyelmet a kukoricáról, míg eszed.

2017. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

meg kell erjeszteni, az erjedés lebontja a cukrot, tejsavvá alakul, ami vízzel kimosható, ez az úgynevezett tejes kukorica, ha emberi fogyasztásra nem is, de takarmányozási célra, vagy halcsalinak megfelelő lehet


ha már túlságosan sok tejsav szabadult fel a kukoricában, akkor a hiányzó cukrot porcukor hozzadásával javasolt pótolni, így cukrozott kukoricát, vagy másnéven cukrocicát kapunk!

2021. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!