Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Azt olvastam, foghúzás után...

Azt olvastam, foghúzás után ajánlatos krumplipürét enni. Viszont az tejjel készül, ami meg nem ajánlatos. Van tippetek, mivel tudnám helyettesíteni a tejet, úgy, hogy mellette jó krémes pürét tudjak készíteni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ezt hol olvastad, de nagy baromság.
2017. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ilyet én még nem olvastam, egyél leveseket, főzeléket, puha gyümölcsöket a másik oldalon.
2017. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy fogászat weboldalán, épp ezért gondoltam, hogy ők csak nem tévednek, de ezek szerint igen. :( Azért köszi!
2017. okt. 18. 14:42
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Nehogy mar a fogaszat honlapja helyett random emberek velemenyere adj jobban!!! Ismerosom ugyanugy azt az utasitast kapta foghuzas utan, hogy ne igyon/egyen tejet! Az orvos csak jobban tudja, mint a gyakoris valaszolok! En a helyedben most kivetelesen csak a sima tort burgonyat ennem soval, kis szerecsendioval izesitve. Par nap es visszaterhetsz a megszokott izekhez.
2017. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A burgonya főzővizéből tégy félre, először törd össze, vajjal keverd ki és hígítsd fel a főzőlével annyira, hogy püré állagú legyen.

Ha robotgép habverőjével csinálod, a vaj után egy tojást is beleüthetsz, szépen ki lehet habosítani, és finom is lesz.

2017. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Foghúzás után nem krumplipürét ajánlatos enni, hanem olyan ételt amit nem nagyon kell rágni.
2017. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van. A krumplipüre csak egy példa arra, hogy mi az, ami pépes, ezért nem kell rágni.


De amikor friss a húzás, akkor a tejet (a vajat is, hiszen az is tejtermék) kerülni kell.

2017. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

4/7


Nem a tejtermék tilalom ellen szóltunk, hiszen az természetes, hanem a krumplipürét nem értettük.

2017. okt. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Krumplipürét csinálhatsz úgy is, hogy kevés étolajjal, vagy zsírral, vagy margarinnal töröd össze, a főzőlevével hígíthatod.
2017. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Én mindig margarinnal töröm össze. Nagyon finom, lágy pürét kapok. Nem kell semmiféle főzővízzel hígítani.
2017. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!