Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Azt olvastam, foghúzás után...

Azt olvastam, foghúzás után ajánlatos krumplipürét enni. Viszont az tejjel készül, ami meg nem ajánlatos. Van tippetek, mivel tudnám helyettesíteni a tejet, úgy, hogy mellette jó krémes pürét tudjak készíteni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 14:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2017. okt. 20. 17:01
 12/14 anonim válasza:
79%

Krumplipürét simán tudsz enni, mivel úgyis nem a foghúzás helyén fogod a kanállal érinteni a helyet. Se a kajával.


Amúgy a répapüré-natúrban, max megsózva, a legtöbb bébiétel,karfiolpüré(lehet tejjel, vagy vajjal, margarinnal...) picit megsózva, egész jó.

2017. okt. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos már több fogamat is kihúzták, de még egyszer sem mondta egyik fogorvos sem, hogy ne lenne szabad tejet fogyasztani. Azonban én is láttam már fogászati honlapon, hogy valóban nem ajánlatos a fogorvosok szerint. Nekem vajon miért nem szóltak erről?

Amúgy mi az oka ennek, miért olyan káros a tej, tudja valaki?

2018. febr. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
53%
A fehérje miatt. Nehogy begyulladjon a helye.
2018. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!