Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Le lehet fagyasztani a beáztat...

Le lehet fagyasztani a beáztatott babot és a félig kiolvadt húst?

Figyelt kérdés

a) ma babfőzeléket szerettem volna főzni, de a piacon és a szupermarketben nagyon elment az időm. Reggel óta ázik a bab. Ha leöntöm róla a vizet, akkor betehetem a fagyasztóba, a kiolvasztás után nem lesz semmi baja?


b) rendeltem borjúhúst a hentestől karácsonyra. Ma meg is érkezett, azonban az egész félig fagyos állapotban volt, amikor megkaptam az üzletben. Én nem tudom, hogy hogy csinálhatnak ilyet: nagyon jó kis hentesüzlet, azonban a húsok félig fagyosak, a karaj is, a csirke is, hát hogy merjem én az ilyet visszafagyasztani? Ugyanez a borjúhússal ma :( Egy kisebb vagyonba került az ára.


2017. dec. 14. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Lehetni lehet, de az újabb felengedtetést követő konyhatechnikai műveleteknél nagyon körültekintően kell eljárni, mert megváltozik az anyag állaga, a bab szétmállik és némileg hasonló lesz a hús is.
2017. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Babot én is szoktam beáztatva lefagyasztani, ha kicsit sok lett belőle. Amikor főzni akarod, csak előveszed, leöblíted és meghet fagyottan főzni. Semmi baja nem lesz!
2017. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Soha ne menj többet ahhoz a henteshez, amelyik fagyasztott-félig kiengedett- húst ad el neked.

Ezt fel kell használnod most a hét végén, mert nem lehet visszafagyasztani.

Én ott helyben kiakadtam volna, és nem is vettem volna meg.

A babbal nincs gond, leszűrve fagyaszthatod, utána fagyosan tedd fel majd főni.

2017. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!