Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudtok mondani sós rágcsálniva...

Tudtok mondani sós rágcsálnivalót, ami nem hizlal? :-)

Figyelt kérdés
Sajnos idáig ha megkívántam a sósat, ropi, chips, amik ugye köztudottan nem fogyókúrásak :-) Majd elkezdtem helyette a mirelit,fagyasztott kukoricát megsózva, de aztán meg eszembe jutott, hogy az se jó, mert a kukorica is hizlal. Hát akkor mit? Sült hagymát nem bírja a gyomrom - és itt el is fogyott a tudomyányom. valmi ötlet? Előre is köszönöm.
2018. jan. 25. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyél bármi sósat, csak keveset.
2018. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Mogyoró? Uborka,répa sósan?
2018. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Lehet kapni puffasztott rizskarikákat, kisebbeket és nagyobbakat is és nemcsak azt az ízetlen sós változatot, hanem paprikásat és hagymás-tejfölöset is. Ez kevésbé hizlal, mint a chips vagy a sós magvak. A sós magvak közül a pisztáciában van a legkevesebb kalória, de azért abban is van (közel 400/100g), viszont a sós mogyoróban 600/100 g körül van.
2018. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet zöldség chipset csinálni répából, cukkiniből, édesburgonyából, simából, meg még rengeteg másból is. Csak annyi, hogy sütőben süsd meg őket egy kis olívaolajjal és fűszerrel. A sok sót pedig kerüld, mert megköti a vizet.
2018. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kalóriatöbblet hizlal. Azért persze célszerűbb a könnyedebb, kalóriaszegényebb rágcsák körül szétnézni (főleg, ha pluszban esszük a normál ételeink mellé, így gond lenne a sok kalória), előttem már ajánlottak olyanokat, amik a többségnek bizonyára jók.

Nekem a szénhidrátosak kiesnek, a zöldségchips még működhetne, de nem akarok nagy macerát egy maroknyiért, ami úgysem sikerül igazán, lehet, hogy egyszer megtanulom, de inkább eszem nyers zöldséget, az még jobban tetszik, jó kis nem kalóriadús szószokba lehet őket mártogatni (én paradicsompürébe teszek grillszószt s egy kis zöldfűszert).


Az olajos magvak nagyon zsírosak, de azokkal az is a baj, hogy a többségünk simán eszi őket hatalmas mennyiségben s gyorsan. Nekem ma közel 20 dkg jött össze minden igyekezet nélkül, ez persze kivételes nap. Aki képes szemenként élvezettel eszegetni őket és/vagy tudatosan beépíti az étrendjébe, annak beleférhet. Nekem a legszigorúbb fogyáskor is befér néhány dekagramm, de ha ezt simán s egyben enném, 1-2 percig tartana, ami nassolásnak elég rövidke idő. Tápanyag szempontjából viszont remek étel, érdemes enni őket, főleg bizonyos, megszorítóbb étrendekben.

2018. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos az olajos magvak nálam kiesnek: egyrészt nagyon drága, főleg a pisztácia (pedig nagyon szeretem), másrészt nem túl jók a fogaim. (Igen, tudom, most rám lehet rontani, hogy akkor csináltasd meg, stb. de egyedül nevelem a gyerekemet és idáig örültem, ha a rezsit meg a gyereknevelést ki tudtam gazdálkodni)


A zöldségchips jó ötlet lenne, de pont úgy vagyok vele, hogy most egy tányér miatt nem állok neki vacakolni. Lehet, csak rá kellene szokni :-)

A répát azért lehet, kipróbálom, ezt a sütőben sültet ( vagy mikróban) :-)


Viszont egy időben ettem puffasztott rizst valóban, s az mintha kevésbé hizlalna, én jó ötletnek találom.


Köszönöm a válaszokat, ha valakinek van még ötlete, várom.

Részemről mindenkinek ment a zöld :-)

2018. jan. 26. 05:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A popcorn is jó. Bár 100 g-ban soknak tűni a kalória, 400 felett van, de egy csészényi popcorn kb. 8 gramm, így ha mértékkel van kezelve, mint nasi, akkor beépíthető diétába.
2018. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Én nagyon szegény vagyok, de így is rengeteg olajos magvat eszem. Pisztáciát, mandulát nyilván nem, de a földimogyoró megfelelő helyen 1000ft/kg s ez 4 napi kalóriamennyiségem szálkásításkor (nyilván csak maga a kalória, de mutat valamit), ha ez sem olcsó étel, akkor nem tudom, mi az.

A len feleannyi, de azt nem lehet elnasizni, maximum nagyon trükkösen (ha van dió, mert azt találni is lehet, de venni sem olyan extrém drága, mint a mandula vagy a pisztácia, kesu, pekándió... mmm, azok is finomak, nos, ha van dió, akkor én megdarálom a diót és a lent s fele-fele arányban, kis vízzel elkeverem s mikróban egy lapos aljú szilikonformában sütök egy vékony lapot. mézzel mesés, de anélkül is poén). A darált lent zöldségételekre szoktam szórni, feldobja őket.

2018. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, akkor lehet, hogy a sós mogyorót is megpróbálom - köszi az ötletet, de erről még eszembe jutott, hogy a pirított dió is nagyon finom - s azt még el is tudom rágni :-)

Na, "majd csak megmaradok" most már. :-)

Popcorn sem kerülte el a figyelmemet, csak azt nem tudom, hogy tudnám megvalósítani (készen azt hiszem nincsen) , bát tudom, van ilyen pattogtató - meg aztán nem tudom, el tudom-e rágni?


Most épp sós pufit eszem, de ebben 10 dkg-ban 391 kalória van - ez nem nyerő :-(

2018. jan. 26. 17:37
 10/13 anonim ***** válasza:
3-as voltam. Én is imádom a sós mogyorót, sajnos nagyon sok benne a kalória, de a hangsúly a mennyiségen van, ha meg tudod állni, hogy naponta 10-20 grammnál nem eszel többet, akkor rendben van és nem is drága. A pisztáciát imádom, sajnos én sem tudom gyakran megengedni magamnak, csak ünnepekre szoktam venni egy kicsi zacskót, amit ketten eszünk meg a lányommal. Sajnálom, hogy a sós pufi nem nyerő. A puffasztott rizst azért még próbáld ki, de ne a sima sósat, hanem a paprikásat vagy sajtosat, az ízesebb. Az S-betűvel kezdődő közértláncban lehet kapni. Pattogatott kukoricát készen lehet kapni, de csak nagyobb hipermarketekben (nekem sincs mikróm, ámbár nekem egyszer egész jól kipattogott elektromos sütőben). Amit még ajánlani tudnék, az a puffasztott kölesgolyó (drogériákban), de ha a sós pufi nem jön be, lehet, hogy ez sem fog. Amúgy a drogériákban lehet kapni ilyen egészségesebb sós rágcsákat, mindenféle van. Zöldség chips is, de az elég drága és ugyanannyi kalória van benne, mint a sima chipsben, bár egészségesebb. Jó rágcsálást!
2018. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!