Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hűtőben légmentesen lezárt...

Hűtőben légmentesen lezárt dobozban vagy nyitott tányérban kell tárolni pörköltet?

Figyelt kérdés

Drága jó édesanyám,aki mellesleg mindig osztja az észt, most azt vallja, hogy a legnagyobb hülyeség légmentesen lezárható műanyag dobozokban tárolni a dolgokat hűtőben.

Ennek eredményeként a hűtőnk úgy néz ki, hogy maradék leves ott van kis lábasban, és rárak egy nem ráillő hullámos szélű tányért...mondván ennek szellőzni kell.

Pörkölt ugyanez, savanyú káposzta ugyanez. Amellett, hogy csúszik le össze-vissza az összes "fedő" , nem is látszik miben mi van, így áttekinthetetlen a hűtő, és sokszor meg is romlik valami mert nem veszi észre, hogy a hátsó sorban ott van valami és meg kéne enni.

Átlátszó dobozokban nemcsak praktikus is is, de tudtommal a hűtőnek is több energia vastag fém lábasokat is lehűteni az étellel, mint vékony műanyag dobozokat.


A kérdésem az, hogy valóban szellőzni kell egy kész ételnek, vagy nem? Itt most nem nyers húsról és nyers zöldségről beszélek, hanem készre főzött ételekről.


Valamint légyszi 10x ne írjátok, le, hogy nálatok se mindig kerül pontosan lefedve az étel a hűtőbe, és semmi baja nyilván nálunk sincs semmi baja látszólag, de én tudományosan kérdezem, hogy több baktérium szaporodik-e el benne, vagy mennyire várható, hogy szagok átmennek egyikből másikba meg hogy édesanyám vajon csak beképzeli, vagy tényleg természetellenes szaga lesz valaminek, ha lezárt dobozban áll?


Ha lehet olyanok válaszoljanak, aki élelmiszerbiztonsági szakember, főszakács 40 éves múlttal, üzemi konyhai dolgozók, vagy dietetikus.



2018. jan. 27. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha a te hűtőd, akkor mit turkál?


Ha nem a sjátod, akkor pedig így jártál :D


Amúgy én ráteszek egy tányért a szagosakra, a tésztát meg lefedem, mert megszárad.

2018. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
a kész ételt mindig jól záródó műanyag dobozban tárolom,mivel a baktériumok így nem szaporodnak el.mielőtt lezárom a dobozt,viszont megvárom,hogy teljesen kihűljön az étel,csak utána teszem be a hűtőbe.a sajtokat,felvágottakat pedig hűtőzacskóban tárolom,szintén a baktériumok és a szagok miatt.így tovább is áll el.
2018. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy az én hűtőm. Az az édesanyám hűtője, de bizonyos okból havi szinten 1 hetet náluk lakom, alszom és étkezem. És idegesít,amit látok, valamint leszid és direkt átrakja a légmentesen ledobozolt kajákat,amit én raktam el, és direkt átrakja az ő kis lábasaiba, lezárás nélkül.


Úgy érzem rigolya ez inkább és hülye szokás.

Nyilván az egész világon mindenki zárható műanyag dobozban tárol, vagy kör alakú vékony zománc tálban ,aminek hozzá gyártott műanyag fedője van. Vagy bármilyen modern tárolási eszközben,amit gyakorlatilag az IKEA forgalmaz, csak hogy mindenki értse mire gondolok.


Egy indoka lehet, mégpedig az újramelegítés később, és hogy ne kelljen mosogatni pluszban, én ezt is megértem, de akkor jobb lenne, ha a lábasaira rá való fedőt rakná, vagy folpack-kal szépen lefedni.

2018. jan. 27. 15:59
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
#2 vagyok.teljesen igazad van,de ha anyukád így látja jónak, az ő hűtője,nem tudsz mit tenni.
2018. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alain Delon ***** válasza:
71%
A legjobb megoldás, hogy csak annyit főzzön az ember, amennyit egyszerre megeszik. Így nem kell tárolgatni a megmaradtat.
2018. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ilyet még az életben nem hallottam. Még a dédanyám is lefedve tette el az ételt. Sokféle szokást ismerek, régi hagyományokat, de hogy az ételnek szellőzni kell, már bocsánat édesanyádtól, de ez hülyeség. :D

Éppen, hogy rosszat tesz a romlandó ételnek, ha szellőztetve van. Attól pedig az étvágyam is elmenne, de jó messzire, ha kinyitnám a hűtőt és egyszerre az arcomba csapna a pörkölt, a káposzta, a túró, a sütemény, a sajt, meg még 5 másik étel szaga.

Én megenni se merném az olyan ételt, ami totál fedetlenül állt a többi edény meg minden között.

Mit gondol anyukád, hogy csak azért van a lábasoknak teteje, hogy legyen mit rátenni, amíg fő, utána meg vissza a szekrénybe? :D

Kérdésedre egyértelmű a válasz: nem, nem kell a kész ételnek szellőzni, sőt, nem is szabad szellőztetni.

Próbálj meg beszélni édesanyáddal, de ha meggyőzni nem is lehet, legalább azt mesélje már el, hogy ezt a szokást kitől tanulta és miért. :D

2018. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Berögzött rossz szokásai közül ez az egyik, őt már így kell elfogadnom,idős és nem fogok ezért családi békét bontani, mivel az életben természetesen vannak égetőbb problémák is, csak tudni akartam, hogy nem én vagyok a hülye.
2018. jan. 27. 17:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik hűtőnek a kezelési könyve azzal kezdődik, hogy semmit ne tároljunk szabadon. Mindent, ami vizet tartalmaz, légmentesen zárjunk le..


javaslom, tölts le néhány hűtőgép-kezelési könyvet.

2018. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Ja, ha nem a te hűtőd, csak egyszer mész oda havonta, akkor nem tökmindegy?
2018. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Lehet félreértetted, nem egyszer jövök ide, hanem pontosan mondva egyszer jövök ide de akkor 7-9 napra maradok, és az azért havonta már sok idő, sok bosszankodás. És mivel főzök saját ételeket is, az azért idegesítő, mikor azok miatt is leszid, hogy a saját ételeimet miért zárt dobozban tartom.

A fő probléma az, hogy ő indít ebből veszekedést, hogy a saját ételeim is lezárt dobozban vannak, és leszid, ha én pakolok el közös ebéd után és én az ő ételeit is lezárt dobozban tartom.

De mint mondtam, ha kommentet írsz, nem a probléma megkérdőjelezésére voltam kíváncsi, vagy hogy miért foglalkozok ennyire ezzel. Itt nem ez a kérdés, hanem hogy mégis mi legyen az az ütős válaszom édesanyámnak, amivel végérvényesen elfogadja, hogy hogy kell helyesen tárolni hűtőben.

2018. jan. 28. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!