Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Most így hogyan egyek kocsonyát?

Most így hogyan egyek kocsonyát?

Figyelt kérdés
Egy egész hétre valót főzött a nejem, mert imádom, és most van itt az ideje. Igen ám, de beszart a fűtés, és a háziúr nem talál szerelőt. Olajkazán van, itt Németországban ez még meglehetősen gyakori. 12 fok van a lakásban, és aki evett már kocsonyát, az tudja, hogy amíg felolvad a gyomrában a cucc, addig rengeteg hőt von el a szervezetből. Szóval ha nem tudjátok a választ, legalább tessék engem sajnálni az istenit neki! :-))
2018. febr. 26. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Egész hülye ötletnek tünik, de fagyasszátok le a kocsonyát adagonként. Mielött enni akarjátok (normál höfok, meg újra megfelelö hangulat hoza), elözö nap olvasszátok fel teljesen és újra töltsétek tálakba.

Felolvadáskor a leve szétválik, ezért kell legalább langyosra melegíteni, mert úgy szépen fog megdermedni.

Én évek óta így csinálom, mert csak ketten vagyunk a párommal, nem túl angyétküek, viszont két tányér kocsonyát nehéz csinálni.

2018. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kocsonya után egy forró tea, vagy egy kis forralt bor majd jól felmelegít. :D
2018. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Már egy éve azt mondtad, hogy hazajössz!

Mi a fenét csinálsz még ott?

Én is azt javaslom mint az előttem szólók, de közben természetesen a szívem szakad meg érted!:)

2018. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnállak és megkovantam a kocsonyát
2018. febr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkészséget és az együttérzést. Van remény! Félórája küzd a szerelő a rendszerrel, így a reggeli 9,2 fokról már 9,4-re kúszott a hőmérő higanyszála. Ez még mindig nem kocsonyabarát hőmérséklet, de halált megvető bátorsággal bőr alá nyomtam egy istenes adagot. :-))

Legrosszabb esetben majd megyek egy kört a kocsival. Annak legalább van fűtése.

Igen, kedves 3-as, valóban már a tavalyi évre beterveztem a hazaköltözést, de amíg nem csak egyetlen emberen múlik egy projekt sikere, addig sajnos a legprecízebb tervezés mellett is becsúszhat némi malőr. De ne kegyen a nevem Miquel, ha idén áprilisban nem települök haza. :-))

2018. febr. 27. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Isten hozzon szerencsésen haza!:)

2018. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
kocsonyát lefagyasztani a világ legnagyobb hülyesége, és mindenkit megkérnék, hogy soha ne tegyen ilyesmit, mert tönkremegy a cucc.
2018. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!