Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kevés pénzből hogy lehet...

Kevés pénzből hogy lehet megoldani hogy jól is lakjak, és ne zsíros, egészségtelen ételeket egyek?

Figyelt kérdés
Praktikák érdekelnek,hogy osszam be a pénzt kajára egy hónapban.Csináltam már variációkat,de csak az összevisszaság van.Alig veszek valamit a boltban,3-4-5 ezer Ft-ot fizetek.Tudok főzni,ez nem gond,de okosan kellene csinálnom,hogy azért főtt étel is legyen,néha valami édesség,némi gyümölcs,ha nem vagyok olyan éhes,valami olyasmi ami könnyű kaja.Eddig vagy az volt hogy főztem,csak főtt kaja volt,azt ettem 2-3 napig,de teljesen elnehezített,ez így nem változatos.Pl. csináltam egy nagy adag krumplisalátát,csirkecombokat sütöttem ki,ezt ettem 3 napig.Vagy ha szendvicsnekvalót vettem,azt ettem 2 napig.Kb. 25-30 ezer Ft van erre,ti hogy oldanátok meg,miket ennétek,hogy ne mindig ugyanazok a snassz kaják legyenek ? Pl.olyasmi hogy rántott sárgarépa,sárgarépa olcsó,el tudom tenni a mélyhűtőbe,és csak kisütni néha,csak egy példát mondtam (nem nagy mélyhűtőm van).
2017. dec. 1. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is számold ki, mennyi pénzed jut havonta kajára a szükségse befizetések után.

Utána írd össze, mit akarsz egy héten át fözni, és csak hetente egyszer vásárolj a megtervezett érrendhez szükséges dolgakat.

Figyeld a heti menü összeállításakor az aktuális akciókat, illetve az idényzöldségeket részesítsd elönyben.

Sokat segít, ha a kaja nagyrészt az idényzöldségekre alapul - mert ezek aránylag olcsók, ha húst is akarsz, akkor olyan receptet válassz, ahol nem szeletben van, hanem kis darabokban - így ugyanis sokkal kevesebb is elég.

Ne nagy adagokat fözz, mert akkor többet eszel meg belöle, ha a fözéssel idöt akarsz spórolni, akkor olyasmiket fözz, amiböl másnap-harmadnap új ételt tudsz készíteni Pl pörkölt, átalakítva rizseshús, hortobágyi palacsinta, fötelékre feltét, pástétom) - egész rövid idö alatt megvan a változatosabb étrend.

Ha nem akarod álalakítani, akkor úgy fözz, hogy amit hétfön föztél, azt szerdán vagy csütörtökön edd újra, a keddit pénteken stb - így nem annyira unalmas.


De elsö lépés, hogy kideríted, mennyi jutna kajára, a második meg a heti étend ésegyszeri bevaásárlás - ezekkel rengereget lehet spórolni.

Ha

2017. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Én kb. Havi 10et költök kajára. Idény zöldséget veszek, plisz főleg mirelittekből főzök. Mondjuk nekem előny, hogy nem eszem húst nem iszom alkoholt se cukros italokat, se ásványvizet és édességet sem. Így jut sajtra, jó minőségű teljeskiőrlésű vagy magos kennyérre, barna rízsre, teljesliőrlésű tésztéra, tejtermékekre és néha halra is. Izsonnára.szendvicset.szoktam sajttal tojással túróval és sok zöldséggel. Főételnek meg. Pl. Keskása spenótos túróval, tejfölöscgombás gnocci, zöldséges gombás rízs, rántott sajt krumplipürével, tonhalas tészta salátával, sültkrumpli salátával, sütőtök krém leves vagy zöldségekkel töltött tök....a.végtelenségig lehet variálni.
2017. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Rízs, köles, kukoricadara, tészta, répa, krupli, most a sütőtök elég.olcsó alapját.képezjetik az étkezésednek.

Mirelittből spenót, zöldborsó, zöldbab, kukorica ami ha nézegeted a kínálatot gyakran potom áron kapható. Én főleg ezekre építek.

2017. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Persze sok varazslas van, de szerintem sokkal egyszerubb ha nem a lehetosegeidhez igazitod a vagyaidat, hanem mersz nagyobbat almodni a korulmenyeidnel.


Szaz szonak is egy a vege: keress jobban jovedelmezo munkat.


Ne a szerencsetlensegeden gondolkodj hanem, hogy mikent lehetne jobb az eleted.

2017. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

Amennyit megsporolsz a kajadon, azt majd gyogyszerre fogod kolteni. Ne sporolj a kajadon soha.


Ez tudod olyan: hiaba pisilsz az autodba ... a tank tele lesz, de az auto nem fog mukodni.


Etel-ital ... tapanyag es kenoanyag a szervezetunknek. Ha ezeket megvonod, besul a motor.

2017. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyit megsporolsz a kajadon, azt majd gyogyszerre fogod kolteni. Ne sporolj a kajadon soha. "


VAgy éppen fordítva! Aki nem spórol a kaján, az általában nem az egészséges alapanyagokra költ többet, hanem a mennyiségre meg a "Jó, kiadós" ételekre, aminek a vége tényleg betegség lesz.


Emellett értelmes ember nem ad ki fölöslegesn pénzt még kajára sem, ha kevesebböl is meg tudja oldani a normális étkezést.

Ahol nem spórolnak, ott a legtöbbszrö rengeteget kidobnak - mert pl. nem esznek meg másnapos, nem egésez frissen készült ételt, vagy mivel túlvásárolnak, egy csomó a nyakukra romlik.

Aki meg spórol, az odafigyel, hogy ne dobjon ki se nyersen, se elkészítve ételt, ami kimodottan értelmes dolog.

2017. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

2. Vagyok. Kösz a lepontozást. Azt hittem olcsón akarsz egészségesen táplálkozni és jól is lakni, de látom, hogy csak a nyavajgás volt a cél. 🙈 havi 30 ezerből minden hétvégén rákot ennék kagylóval meg shusival. Lehet mindig azt nézni mi nincs vagy meg lehet oldani abból ami van.

Nem akatásnak nyilván nyögés a vége. Az ilyen embereknek komolyan nem érdemes segíteni mert úgy sem lehet.

2017. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7-es: szerintem NEM a kérdezö pontozott le, hanem a "lepontozók", akiknek ez az életük legnagyobb öröme.


(A kérdezö eddig nem írt vissza, szerintem nincs gépközelben, mert különben már válaszolt volna egyik-másik kérdésre)


De ami érdekelne töled, hogy hogyan néz ki két heti étrended, mert a 10ezer Ft borzasztó kevésnek tünik. (Ha nem akarod itt kiírni, privátban is szivesen veszem - és tényleg érdekel, nem kötözködni akarok!)

2017. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Írd már le, légy szíves, hogy miket eszel szívesen, van-e valami ételallergiád, miket nem fogyasztanál semmiképp, s akkor összeállítok neked egy spórolós, egészséges heti menüt.
2017. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Legyen heti menüterved, tervezd meg mennyi alapanyag kell és mire használod majd fel

2. Vegyél szezonzöldségeket-és gyümölcsöket

3. A teljes kiőrlésű tészták, pékárúk olcsón kijönnek, ha otthon készíted őket


4. és a legfontosabb: fontold meg mi az, hogy egészséges. A sárgarépa alapvetően pl. az, de ha bepanírozod és kirántod, akkor már nem. Mi értelme ennek így? Válassz egészséges sütési és elkészítési módszereket: ne panírozz, ne sűríts liszttel, ne olajban süss, hanem párolj vagy süss sütőben, stb.


Olcsó, egészséges ételek pl. a krémlevesek, főzelékek, zöldségfasírtok, köretnek rizs, gersli, párolt zöldségek, köles, polenta (kukoricadara), zöldségpépek (krumplipüré, céklapüré, karfiolpüré, stb.), hajdina;

rakott zöldségek pl. kel, karfiol, karalábé, cékla, burgonya, stb.; töltött zöldségek pl. töltött káposzta, töltött karalábé, töltött paprika, töltött paradicsom. A töltelék lehet változatos, gabonás, zöldfűszeres tejfölös, paradicsomos, zöldséges, gombás, akármilyen, tehát nem kell mindenképpen a snassz, klasszikus verziót elképzelni.

Egytálételek pl. lencse gombával, gombapaprikás, chili sin carne, sült zöldségek rizzsel,

Olaszos tésztaételek pl. spenótos-gombás, paradicsomos, stb.

2017. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!