Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit érez a nő mikor enyém a...

Mit érez a nő mikor enyém a fakanál?

Figyelt kérdés

Pasiként kikapcsol a főzés és , mint olyan sokszor "kitúrom" a páromat a konyhából. Közben meg azt veszem észre, hogy neki ez nem tetszik. Nem mondja konkrétan, csak olyan dúli-fúli ilyenkor. Nem hagyok rumlit, elmosogatok és ízlik is neki amit csinálok.

Hülye gondolat részemről, de lehetséges, hogy ilyenkor azt érzi egy nő, hogy ha már a konyha sem az övé, akkor nincs szükségem rá ? Vagy esetleg azt gondolja, hogy nem ízlik nekem a főztje ?


2018. márc. 6. 10:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem próbáltok együtt főzni, én nagy hibát követtem el, hogy mindent egyedül csináltam, megszokták és én sem tanultam meg, hogyan kell együtt lenni, megosztani a munkát,. A család már egyre nagyobb, az én erőm is fogy, de már nem tudok ezen változtatni. 61/N
2018. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Jól látod. Pontosan ezt fogalmazta meg egyik kolléganőm: a férje istenien főz, így elveszi az ő női szerepét a családban. Mert őneki így már nincsen dolga, falat fúrni és ereszt takarítani nem tud.
2018. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Fogalmam sincs, ő mit érez. Én nagy-nagy örömet :) Szeretek főzni, de azért jó, hogy nem mindig kell, sok időt elvesz. Mindketten főzünk, mindketten jól, de sosem teljesen közösen, mert az nem működik, az egyikünknek kell főzni, a másik legfeljebb kukta lehet mellette (illetve mindig én teszem a borsót s a petrezselyemzöldet a levesbe, mert a párom elfelejti, én pedig általában nem).


Elég rosszul érezném magam, ha rajtam lenne a főzés teljes gondja... Ha nem akarok főzni, nem főzök és kész. S miért ne főzhetne a másik ember is? Nem értem. A konyhát főleg saját területemnek tartom, mivel én vagyok ott sokat és én tudom, mi hol van, de nyilván részben a páromé, mindennap készít néhány ételt (desszertet) akkor is, ha én főzök... Ez így szuper.

2018. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Valószínüleg számára a maximális teljesítmény, hogy képes megfözni - és ezért baj, hogy ezt a kis lehetöséget is elveszed töle.


Egy értelmes(ebb) nönek eszébe sem jutna megsértödni, hanem csak két lehetöség lenne:


1. Ha ö nem szeret fözni, csak "kell", akkor örül, hogymegszabadult ettöl a kényszertöl.


2. Szeret fözni, és akkor ö is akar - ilyen esetben vagy közösen föztök, vagy felváltva, ma te, holnap ö.

2018. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Talan inkabb azt kerdezd, a parod mit erez, mert nekem noket elkepzelesem sincs, szakacs a parom, tobbet foz mint en, en utalok fozni, de neha szoktam en is, mindenesetre kb a legutolso “sajat feladatomnak” erzem a fozest, a macskaalmot is szivesebben takaritom, minthogy a konyhaban barmit is csinaljak, a reggeli kavemon kivul.
2018. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért utálom, ha a férjem főz (megjegyzem nagyon jól) mert utána úszik a konyha és semmit nem a helyére tesz vissza.

Inkább annak vagyok a híve, hogy kint a kertben bográcsozzon, vagy sütögessen, ne a konyhát bombázza szét.

Én szeretek főzni és nagyon jól is főzök( mások szerint is) ezért nincs szükségem a disznóólra egy kajáért.

2018. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Valószínű enyhe célzásként veszi, amikor kitúrod a konyhából. Beszéld meg vele, mert ebből még komolyabb nézeteltérés is lehet később.
2018. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%

Ez nőfüggő. Engem is zavarna, ha folyton kitúrna a párom a konyhából, mert én is imádok főzni és a konyha a mindenem. És szeretem, hogy szereti amit főzök, hogy ízlik neki és jóllakatom őt, valahogy szüksége van kicsit a lelkemnek erre az érzésre és az elégedettségre. De van olyan barátnőm, akinek nyűg a főzés, nem különösebben szeret és ő meg nyilván imádja, hogy a pasija megfőz helyette.

De persze, ha néha főz a párom, az nagyon jól esik. Annyi csak olyankor a bajom, hogy közben rossz nézni, ahogy csatatérré változik a konyha, még hogyha főzés után nagyjából rendet is tesz, utálom, hogy főzés alatt úszik a konyha és erre nem figyel. De lehet ezt csak az én rendmániám okozza. :D

Ez szerintem ugyanolyan, mintha te imádnál barkácsolni, de a barátnőd folyton megelőzne és megcsinálná helyetted a szerelést, festést, javítást stb. És hiába csinálná meg jól, szerintem benned is hiányérzet lenne, hisz ezek a tipikus férfifeladatok. Mert bármennyire is sokszor összemosódnak ma már a női, férfi szerepek, mégiscsak ettől (is) éreznéd magad férfinek.

2018. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy el kell gondolkodnom a dolgokon.

Eddig ez eszembe sem jutott, hogy mit éreznék, ha a nagy (N)Ő nekiállna villanyt szerelni. Belegondolni is rossz.

Teljesen az az üzenet jönne felém, hogy még ezt sem vagyok képes megcsinálni ?!?

Ha meg olyan romlik el , amit csak ő használ, akkor különösen jó érzés, hogy meg tudtam csinálni ... neki.

Együtt főzni biztosan nem szeretnék vele, mert teljesen más stílusban főzünk.

Ő betesz egy CD-t és azt hallgatja közben , én meg síri csendben, hogy hallani lehet a sárgarépa sikítását a levesben. :) Ez is alátámasztja azt a tényt, hogy egy Nő nyolc félét is tud egyszerre csinálni, a pasi meg csak egyetlen dologra tud koncentrálni.

Ő a hagyományos elektromos tűzhelyet szereti, én az indukciósat.

Ő csak úgy dobálja bele a hozzávalókat, én tudományosan kimérem a pontos mennyiségeket.

Ő kóstolgat közben , én sosem.

Kóstolgatni azért nem szeretek, mert mire elkészül a kajcsi, addigra már nem vagyok annyira éhes. Éhesen meg sokkal jobb a kaja. :)


Na, de egy szónak is 100 a vége. Ennek most utána járok, hogy miért vagyok feketelistás a konyhában. Egy-két napon belül megírom , hogy más is tanuljon belőle.

2018. márc. 6. 16:59
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

"Eddig ez eszembe sem jutott, hogy mit éreznék, ha a nagy (N)Ő nekiállna villanyt szerelni. Belegondolni is rossz."


Először azt hittem, hogy ezt ironikusan írod, fel is röhögtem. De aztán rájöttem, hogy nem. Meg arra is, hogy mia ti problémátok (azon túl, hogy a feleséged érzéseiről minket kérdezel és nem őt): nem tudtok kilátni a sztereotípiákból. 2018-t írunk, hahó! A fiatalabb generációkban a legtöbb férfi tud főzni, ez alap, és nem hiszem, hogy a nők többsége megsértődne, ha főznének neki egy finom kaját. Egyébként a "nők 100 felé tudnak figyelni" dolog is butaság, már milliószor megcáfolták mindenféle kutatásban. Hagyjátoka francba a szerepeket, és kezdjétek el végre valóban látni a másikat! Elvégre ezért éltek együtt, nem?

2018. márc. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!