Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit érez a nő mikor enyém a...

Mit érez a nő mikor enyém a fakanál?

Figyelt kérdés

Pasiként kikapcsol a főzés és , mint olyan sokszor "kitúrom" a páromat a konyhából. Közben meg azt veszem észre, hogy neki ez nem tetszik. Nem mondja konkrétan, csak olyan dúli-fúli ilyenkor. Nem hagyok rumlit, elmosogatok és ízlik is neki amit csinálok.

Hülye gondolat részemről, de lehetséges, hogy ilyenkor azt érzi egy nő, hogy ha már a konyha sem az övé, akkor nincs szükségem rá ? Vagy esetleg azt gondolja, hogy nem ízlik nekem a főztje ?


2018. márc. 6. 10:48
1 2
 11/19 anonim válasza:
Engem nem zavar ha a párom főzz, örülök neki mert nekem kevesebbet kell, munka mellet nehezebb jókedvűen háztartást vezetni. Szerintem jobb ha konkrétan Őt kérdezed meg, hogy ez miért zavarja. Vele kell megbeszélni,fontos a kommunikáció. Ha nem őszinte Veled akkor GÁZ a szitu..
2018. márc. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Tartalmasan elbeszélgettünk a problémáról. Valóban az a gondja, hogy a főzést abszolút női szerepnek tekinti egy kapcsolatban, de ennek azért előzménye is volt.

Egy kis faluban nevelkedett és ott szégyennek számított, ha egy Nő nem tud főzni és esetleg a pasinak "kell" ezt csinálni. Az anyja már 14-15 éves kora óta tanítgatta a praktikákra. Egyszer mikor nálunk voltak a szülei, akkor én főztem és ezért az anyja négyszemközt nagyon leteremtette, hogy Ő milyen lusta. Szó nem volt erről. Ez úgy negatívumként benne maradt a buksijában. Aztán volt már többször, ha valami sütit csináltam és másnap a munkahelyén a kolléganőit is megkínálta belőle, akkor elkezdték ugratni, hogy ilyen pasit Ők is szívesen látnának az "ágyukban". Hozzáteszem, hogy mindegyik barátnőjénél problémák vannak a párkapcsolatban. Vagy elment már a pasi, vagy iszik állandóan. Nálunk viszont ezek szóba sem jönnek.

Könnyen lehet, ha abban a kisfaluban nevelkedtem volna én is, akkor a pasik meg engem méregettek volna, hogy milyen férfi az aki nem fordul meg időnként a kocsmában. :-)


Végül is a beszélgetés pozitívan zárult. Azt hiszem most megértette, hogy nekem az kell néha, hogy egy kicsit ellazuljak a konyhában. Azok a régi berögződött dolgok, hogy női szerep, meg férfi szerep egy kicsit már összemosódtak. Elvégre én sem megyek el vadászni és teszem le az asztalra az elejtett őzet. Mindketten dolgozunk és ennél fogva fel is borult a régi "rend" , hogy a férfi dolgozik, míg a nő főz , takarít, gyereket nevel, mintha ez utóbbiak nem számítanának munkának.

A takarításban úgysem jeleskedem, de a gyerekkel sokat foglalkozom, mégsem durci emiatt.

Szóval szerintem nem lesz gond ezek után. Viszont most bővítem a ruhatáramat. Veszek egy olyan konyhai kötényt, ami elölről nézve egy izmos , meztelen pasitestet ábrázol. Kíváncsi vagyok hogy reagál rá a NŐ. :-)

2018. márc. 8. 20:46
 13/19 anonim ***** válasza:

"Na, de egy szónak is 100 a vége."


Csak hogy tényleg te legyél a tökélyek tökélye:


100 szónak is EGY a vége! :)

2018. márc. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk nekem a stílusod is eléggé nőies....:)
2018. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14-es.

Érdekes amit mondasz.

Mivel van egy bátyám, azaz Ő volt az első pasi a családban, így engem lánynak vártak annak idején.

Mivel ezt 4-5 évesen hallottam is az ősöktől, ezért ha valamikor szóba került a rokoni körben, hogy milyen lányos arcom van, akkor kapásból vágtam a választ, hogy ez azért van, mert lánynak készültem.

Akkor még nem értettem , hogy a felnőttek közt miért számított jó poénnak a gyerek szájából.

Ma már "gusztustalan" körszakállat tartok, nehogy lánynak nézzenek.

Aztán jössz és porig alázol... Oda az önbecsülésem.

:-)

2018. márc. 8. 21:58
 16/19 anonim ***** válasza:

#15

Sajnálom! De tényleg! :)

Végig az az érzésem, hogy ezt egy nő írja.

De ha nem, hát nem! Te tudod az igazat!:)

2018. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16


Ne sajnáld, nem vagyok én az a sértődős fajta. :)

Bármikor simán hagyom, hogy lehülyézzenek , csak azt kérem, hogy ne pontos "j-vel" hüjézzenek. :)

Egyébként valószínűleg a nyugodtságot kevered a nőiességgel.

Ezt már a párom is mondta nem egyszer, hogy képes lennék a karácsonyi ajándékot szép lassan kibontani, miközben ég a karácsonyfa. :)

2018. márc. 8. 22:24
 18/19 anonim válasza:
Örülök hogy megbeszéltétek a pároddal☺Amúgy meg vannak férfiasabb nők és nőiesebb férfiak, de ìgy szép a világ, a vonzalom a lényeg...
2018. márc. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18.


A vonzalom az megvan. Nagyon vonzódom a konyhához. :-)

2018. márc. 11. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!