Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha a tefálos edénynek az alja...

Ha a tefálos edénynek az alja megkarcolódik és benne ételt készítek, az az étel rákot idéz elő, ha megeszem?

Figyelt kérdés

2018. márc. 10. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kiváncsi lennék,mert van tefalos wokom ami karcos és én is használom. Egyébként úgy hallottam hogy bizonyos hőfok feletti hevitéskor szabadul fel belőle káros anyag,nem tudom igaz e.
2018. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Today, all Teflon products are PFOA-free. Therefore, the health effects of PFOA exposure are no longer a cause for concern.

However, PFOA was used in the production of Teflon until 2013."


[link]

2018. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A teflon a fémfelületekre direktben nem tapad fel rendesen. E miatt van egy köztes réteg. Kicsit az alapozó festéshez hasonló dolgot képzelj el. Ezzel van a legtöbb gond, mert ez típustól függően mérgező. Ráadásul ma minden kínai. Kínában meg nemigen foglalkoznak ilyen apróságokkal. Olcsó legyen.

Ha a teflonréteg bármilyen okból megsérül, az ételbe kerülhet az alapozó réteg anyaga. Ezért nem javasolják sérült teflonos edényben a főzést. Szerencsére vannak teflonozó cégek, akik szakszerűen lepucolják és újrateflonozzák az edényt. (Csak guglizz rá.)


Másik bajom a teflonnal, hogy bár hőálló, azért nem a végtelenségig. Mégiscsak egy műanyagféleség. Vagyis a forróbb részeken (mindig van ilyen főzés közben) minimális bomlás előfordul. A keletkezett molekulák nem feltétlenül egészségesek. Ez ellen nehéz bármit is tenni.

2018. márc. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Arany drága bogaram! Amit ma a boltokban kapsz élelmiszer gyanánt, attól 1000x hamarabb kapsz rákot, mint attól a mikrogramokban sem mérhető festéktől, amit az edénytől begyűjtesz.
2018. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nemdogma válasza:
100%
Bocs, de konkrétan a teflon is rákkeltő. Ha megsértetted, és látod hogy kezd érdes lenni a teteje, dobd ki ha teheted. Vegyél helyette kerámiát.
2018. márc. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is úgy tudom, hogy rákot okozhat hosszú távon.

A kerámiát támogatom, tartósabb is, kevésbé kell vigyázni rá, csak az ütést nem bírja, mert attól lepattanhatnak róla darabok, de a kevergetés akár fémmel is simán kivitelezhető.

2018. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!