Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen tésztaételek vannak,...

Milyen tésztaételek vannak, amik nem annyira szószosak?

Figyelt kérdés

Kezdő "háziasszony" vagyok és nagyképűség nélkül mondhatom, hogy egész jól értek a főzéshez.

Viszont most hogy másra is kell főznöm akadt egy olyan gondom, hogy pasim nem szereti a nagyon bő szószos tésztákat, viszont én magamnak kb ilyeneket csinálok.

Valami recept (vagy link) olyan tésztaételről, ami tényleg finom, laktató és nem igazán szószos/szaftos?



2018. márc. 14. 20:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Az igazi Carbonara nem szószos, csak a magyarosított "Carbonara" (ami amúgy tök finom, de szószos). Van mág zöldséges penne/farfalle, tegyél bele sűrítmény helyett igazi parit!
2018. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%

A 10-es válaszoló írta meg a megoldást! :)


A milánói és a bolognai sem "túlszószos", különösen ha előtte összekevered és zömét beszívja a tészta.

2018. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

Hihetetlen, hogy van még valaki, akinek a párja nem szereti a szószos ételeket. Nálunk is ez van pontosan :)

Én már nem bonyolítom, külön szósz, külön tészta, aztán rak rá amennyit gondol. A rakott tésztáknál pedig kevés szósszal készítem, azok úgyis mindig elég szárazak lesznek, én utólag pedig megküldöm pluszban szósszal, ha nem maradt, akkor tejföllel, tejszínnel, bármi ilyesmivel.

A pestós tészta nagy kedvenc, és méretetlenül egyszerű, a párom az olaszos tészták közül ezt szereti a legjobban. Spagetti, pesto, füstölt sajt, mellé pedig pirítok neki fokhagymásan csirkét, magamnak zöldséget. Nyami :)

2018. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

Lasagne?

Vagy nem jut most eszembe a neve, de olasz, olyan, mint egy mini Erdélybe, csak hússal van töltve.

2018. márc. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nézz körbe Gennaro Contaldo-nál.


https://www.youtube.com/user/gennarocontaldo/videos?disable_..

2018. márc. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Arabiata penne

Fume penne

Ezek paradicsomos tészták, nem kell a tésztának tocsogni, csak beleforgatni

Tonhalas spagetti

Királyrák spagetti

2018. márc. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Nekij sok jó receptje van

2018. márc. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
Még eszembe jutott a menzás darálthúsos tészta, az nagyon egyszerű
2018. márc. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

#13

Eddig én is azt hittem, hogy egyedi eset vagyunk, de ezek szerint nem.

Nálunk még a levesből is csak a sűrűjét lehet csak adni, mert "sok a lé".:D

Tiszta őrült!:)

2018. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%
2018. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!