Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csajok, lányok, fiúk vagy aki...

Csajok, lányok, fiúk vagy aki tis segíteni hogyha teát szeretnék főzni akkor mennyi cukrot és citromot szoktatok v. / kell rakni, hogy megmaradjon a tea íze és finom legyen?

Figyelt kérdés
Kamilla virág teát csináltam már fel is forraltam a vizet és most benne ázik a filter. Mennyit rakjak bele cukorból és citromból?

#tea #ízesítés #cukor citrom
2018. márc. 28. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

A kamillába nem szokás citromot tenni, cukrot is csak akkor, ha hashajóként akarod inni.


Az meg, hoyg NEKED mennyi cukorral/citrommal ízlik akármilyen tea, azt csak te tudod kikísérletezni.


Nálunk a párom 1 liter fekete teába 3 púpos evökanál cukrot tesz és fél citromot, én meg egyikböl sem semmit - szóval elég nehéz általánosan mondani bármit is

2018. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én most raktam bele mézet cukor meg citrom helyett így is finom de egyébként a fekete tea az olyan mint a kávé nem? És egyébként finom?
2018. márc. 28. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

A teát üresen iszom, ahogy kell, igaz, az valódi, teafüves tea. A kamillának mindegy, tetszőleges formában utálom, gyerekkorom óta.

Néha rámjön a gyerekkori édes, citromos teaivás, akkor ízlés szerint teszek bele saját préselésű citrancslevet és xilitet. Nagyon keveset, mert az én ízlésem ilyen. Ezt kell figyelembe venni. Nincs olyan, hogy mennyi kell, ízlés dolga.

2018. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
1 liter teába 4 csapott evőkanál cukor és 4 evőkanál citromlé
2018. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fekete tea egyáltalán nem hasonlít a kávéra :D

Én azt szeretem legjobban. Normális tea íze van.

2018. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

0 cukrot és 0 citromot :D


A JÓ teába nem kell SEMMI :)

2018. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem szoktam cukrot tenni a teába
2018. márc. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én cukorral és mézzel is szoktam inni a teát. Néha öntök bele citromlevet is.

2-3dl-es bögrébe 3-4 teáskanál cukrot szoktam tenni. Mézből többet, 4-5 teáskanállal.

Citromléből 1-2 löttyintésnyit. Abból keveset. Kb. olyan 2-3 teáskanállal.

2018. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!