Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell zabkását készíteni...

Hogy kell zabkását készíteni ami nem folyékony? Milyen fajtát vegyek ami kásás lesz? Nem olyan darabos Natúr joghurttal lehet keverni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Zabpehely (a nagyszemű kasasabb lesz) felontod annyi vízzel vagy tejjel h ellepje, mikróba bedobod, de nézd közben, mert addig melegítsd amíg a bögrebol épphogy ki nem fut.

Akkor kiveszed, ha raksz bele joghurtot, kremesebb lesz. Utána megizesited. Ennyi.

2018. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leírom az én adagomat:

50 g zab (ha egész szemű zabod van azt darált le kicsit, vagy alapból vegyél olyat mert az egész szemű nem tudja eléggé megszívni magát és az simán lehet folyékony)

2-2,5 dl víz (ihatod tejjel is ha azzal szereted vagy bírod)

1 adag fehérjepor

2018. ápr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így iszom, csak nekem 40 gramm az adagom. Úgy keszitem, hogy felforralom a vizet vizforralóban, amíg forr kimérem a zabot, elkeverem 25 gramm fehérjeporral, raöntök nagyjából 1 dl forró vizet, elkeverem, megszórom fagyasztott gyümölccsel, ez kiolvad a forró víztől, a kása pedig fogyasztható állapotba hűl a gyümölcsök miatt. Ha úgy látom, hogy kell akkor még öntök ra egy kevés vizet.
2018. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én apró szemű zabot használok, és annyi forró vízzel öntöm fel, hogy ellepje. Várok tíz percet, bekásásodik annyira, hogy sűrű lesz, de én még utána szoktam tölteni, mert folyósabbra szeretem.

Fehérje port nem használok.

Sót mindenképp tegyél bele, mert ízetlen lesz.

2018. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én szeretem ha tömörebb, szóval egy kávéscsészébe kiöntök egy kevés nagyszemű zabpelyhet, ugyan ennyi növényi tejjel felforralom. Párat buggyan és már jó is.
2018. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!