Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Salátához milyen öntetet...

Salátához milyen öntetet használjak, ami nem hizlal?

Figyelt kérdés

Főételként gondolom a salátát. Jégsaláta, répa, csirke, feta sajt, paradicsom, uborka, pirítós kenyérkockák lennének benne, és eddig én mindig vettem kész salátaöntetet (Cézár, Ezersziget, Francia), de múltkor jöttem rá, hogy ezek ugyan finommá teszik, de hizlalóak.


Mit öntsek rá tehát a salátámra? Nem szeretnék magamnak öntetet kikeverni. Balzsamecet pl. finom a felsorolt alapanyagokat tartalmazó salira? Vagy mit ajánlotok még? Előre is nagyon szépen köszönöm!

22/L


2018. jún. 19. 14:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy erre az olívaolaj milyen? Olívaolajat a rukkolás salátára szoktam tenni, ahhoz passzol, de az eléggé más, mint ez a fajta sali, inkább megkérdezem előre, minthogy az öntettel rontsam el.
2018. jún. 19. 14:02
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Én nagyon szeretem a szója szószt, próbáld ki. Vagy nézd meg, hogy melyik ketchupban van kevés kalória. Esetleg BBQ szósz? (Azt még nem ettem, de lehet, hogy a célnak alkalmas, és finom). 20/L
2018. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ízlések és pofonok különböznek, de én pl. imádom a balzsamecetet, és szerintem passzol hozzá. Szoktam olyan is enni, hogy mozzarella sajtot felkockázom, vagy már elve minit veszek, szelek mellé paradicsomot, beszórom mozzarella fűszerkeverékkel majd meglocsolom balzsamecettel.

Miért nem akarsz amúgy keverni, ha kérdezhetem? Nagyon finom és gyors recept: Alacsony zsírtartalmú natúr joghurtba reszelsz meghámozott uborkát, (vagy átnyomod fokhagymanyomón kockákra vágva) kis fokhagyma bele, só és ennyi. Minden salátához passzol, adalékanyagmentes, nem hizlal, és ízletes is.

2018. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Ketteske, ha még nem próbáltad ne ajánlgasd :-D

Ketchup és a BBQ nem igazán jó helyettesítő alternatíva salátaöntetnek. A szójaszósz még talán csak csak, de akkor már inkább a balzsamecet.

2018. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 nekem mások ajánlották, de végül kimaradt az életemből. Én csak a kalóriára gondoltam, hogy nézze meg hátul. Az ízét nem szereti mimdenki, felesleges íz alapján ajánlani, ha én imádom, ő meg utálja.
2018. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit, hogy olívaolajjal is szokták locsolni, de ha nagyobb mennyiséget csinálsz, tehát nem egyszeri evésre darabolod fel a zöldséget, akkor csak evés előtt közvetlen locsold meg, mert az olaj "elnehezíti" a zöldségeket, egy-két óra múlva már gusztustalan lesz. Ha az olajat választod, szórd meg az egész cuccot valami ízletes fűszerkeverékkel. De azt is csak közvetlen fogyasztás előtt, mert a só szintén punnyadtá teszi hamar.
2018. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Lényegében egyszerű, ami olajos az hízlal. A kész salátaszószokban van olaj általában. Az olivaolaj finos, de az is olaj.. Mint írták a magad kevert dolgok a legjobbak. Citromlé, plusz fűszerek, zöldfűszer, bors kis só, pl finom és jóval kevesebb kalória van benne, mint az olajos változatban.
2018. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

A balzsamecet valóban jó, de szerintem a legjobb nem hizlaló öntet a semmilyen öntet. :)

Nincs is jobb egy adag friss salátánál, csak úgy natúr, magában, hús mellé, köretnek. Ha étteremben eszek, akkor se szoktam hozzá kérni semmit.

2018. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Öszintét szólva semmilyen salátából nem eszik senki annyit, hogy az az egy-két kanál öntet igazán sokat jelentsen kalória szempontjából!


Számold ki egyszer, hogy egy nagy tálnyi saláta hány adagra elég és ehhez mennyi öntetet használsz fel. Rá fogsz jönni, hogy a zöldségek kb ugyanannyi kcal-t tartalmaznak, mint az öntet, ez utóbbiból ugyanis csak keveset szokás rátenni, ezért hiába sok a 100 g kalóriatartalma, ennek csak töredéke az, amit egyszerre felhasználsz.

2018. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Most megnéztem neked a különbözö öntetek egy-egy evökanálnyi kalória-értékét:


Cézár 31 kcal

Ezersziget 43 kcal

Francia 60 kcal


Viszont az olivaolajnál egy evökanál 106 kcal.


Szóval nem a kész öntetekben van a legtöbb kalória, emellett 100 g vegyes zöldség - ami salátának is megfelel - 100 g 95 kcal, egy adagba 250-300 g-ot szoktak számolni.


Ebböl is láthatod, hogy fölösleges az öntet kalóriatartalma miatt aggódni, az elenyészö az egyéb összetevökhöz képest.

2018. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!