Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan jön ki műanyag tortafor...

Hogyan jön ki műanyag tortaformából legkönnyebben úgy a joghurttorta, hogy az egyben is marad?

Figyelt kérdés

Készítettem joghurttortát kemény, műanyag formába. Amiből készült: pudingpor, cukor, barack + a végén hozzáadva felvert tejszín.

1 órát a fagyasztóba raktam majd a hűtőbe, viszont másnapra beleragadt. Milyen praktika van erre? Vendégségbe vinném, nem lenne a legjobb megoldás "kikanalazni" :)



#beleragadás #Műanyag forma #joghurt torta #hogyan jön ki belőle
2018. jún. 24. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod a formát kis idöre (5-10 perc maximum) meleg vízbe állítani, akkor van rá esély, hogy a forma mentén kicsit megolvad és ki lehet borítani. (Mielött kiborítod, töröld szárazra a formát!)

Csak arra kell figyelni, hogy tényleg csak addig melegítsd, amíg a széle meglágyul, nehogy az egész szétmenjen.

2018. jún. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha teljesen megdermedt egy vékony pengéjű késsel körbevágod, ráborítasz egy tányért és arra átfordítod. Kicsit megkocogtatod és kihuppan a formából. Ha így nem sikerül akkor nem tudom mi lehet a gond.

Próbálhatod még egyszerű csatos tortaformába, abból tuti kijön ha körbevágod.

2018. jún. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi alapja ? Se keksz, se piskóta, semmi? Akkor elég nehezen fog kijönni... Mondjuk azt se ertem, joghurt nélkül mitől lesz joghurt torta. Ez inkább barackos puding valami. Ki se kellene szedni a formából, inkább kanalas desszertnek tunik
2018. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem joghurttorta, ez egy tejszínes pudingkrém. Ezt sehogy nem fogod tudni kivenni egyben.
2018. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a joghurt kimaradt, 2 db poharas joghurt került még bele. A vizes megoldást kipróbálom, köszönöm!
2018. jún. 24. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


Három részes joghurttorta formát használj legközelebb. Olyat, aminek az alja sima, a legteteje pedig leszedhető. Ott kerül bele levegő, és az engedi kicsusszani a kész édességet. Itt egy kép róla:

[link]

Nem írom le a nevét a gyártónak, de egyértelmű.

2018. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Ez pudingforma utolsó, de ne zavarjon
2018. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan már régen készítettem joghurttortát, de ha jól emlékszem az a recept írt zselatint.
2018. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!