Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mikor jövök ki olcsóbban...

Mikor jövök ki olcsóbban otthoni főzésnél?

Figyelt kérdés

23 éves egyetemista srác vagyok, sokat gondolkodom azon, hogy tényleg megéri-e a főzni. Változó, hogy mennyit főzök, de sokszor van olyan, hogy túl sokat főzök valamiből, és a harmadik adagot már nem kívánom és kidobom, vagy olyan is van, hogy nem úgy sikerül, ahogy akartam és nem ízlik. Ilyenkor el szoktam gondolkodni azon, hogy tényleg megéri-e otthon főzni. Manapság 1500 forintért simán lehet normális kaját kapni: valami tészta, saláta, menü, stb.


Szerintetek mikor olcsóbb ténylegesen a főzés? Van valami tippetek a számomra?



2018. júl. 5. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem tudsz főzni, nem ismered az arányokat, nem ízlik és a kukában végzi, az tényleg pazarlás.

- vagy tanulj meg jól főzni és amit marad fagyaszd le, mert legközelebb jól fog jönni,

- vagy egyél 1500-ért valahol. Ez havi viszonylatban 45ezer, a nasikkal, reggelikel, vacsorákkal kijön 60-70-re.

(Jelzem, én ennyiből 4 tagú családot etetek egy hónapig)

Ha neked ez belefér a költségvetésedbe, akkor ne szenvedj!

2018. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Amit el tudsz tutira készíteni főzd meg,a maradékot rendeld/vedd meg. Pl főzelékfalók is vannak- jó áron vannak a kaják és egészséges is.
2018. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Anyagilag meg.

1500 forintból sok adag kaját ki lehet hozni ha ügyes vagy, nem egyet.

2018. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

1500 forintból 3 napig elélek, ha nagyon muszáj, bár azért tipikusan kicsit rövidebben megy ez.

Viszont én nem kapok fogamra valót s nekem jólesőt akárhol. Speckó diétában vagy igényekkel sokkal jobb lehet magunk főzni... De ezt mindenkinek magának kell mérlegelnie, hisz van, aki csak drágán tud főzni vagy mint te, sokat kidob, esetleg van szuper kifőzde a környékén, ahol párszáz forintból is tud enni (mert ő képes olyan keveset enni, mint amit én nem, nekem párszáz forintos jóllakáshoz már saját étel kell)...


Lehet keveset is főzni, sok étel fagyasztható is... S ott van nagy kedvencem, a főtt tojás. Megfőzhetek ötvenet is (bár annyit nem szoktam), nem romlik rám, mert remekül eláll és számos jó kis étel alapanyaga.


Az, hogy nem sikerül... Nos, az ember általában belejön s akkor már nincs ilyen gond :)

2018. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem tudsz főzni, vagy tanulj meg normálisan, és olcsóbban is megtudod csinálni a napi kajádat amit meg is eszel. Vagy fizess be egy házhoz szállításos étterembe vagy menzára, vagy ami van és ott te döntheted el több menüből hogy épp mi az amit zabálnál, kiviszik és ennyi. Én régen amikor sokat dolgoztam így csináltam. 2 hétre befizettem, kiválasztottam a kajámat mikor mit ennék, kihozták és ennyi. Én mondjuk tudok főzni, és szeretek is, de ameddig egyedül laktam addig eszem ágában sem volt magamra főzni, maximum akkor főztem ha 2 napra terveztem és még úgy is fagyasztottam le belőle ami jól is jött egy idő után.
2018. júl. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig én is túlterveztem az adagot, aztán a szüleimmel csereberéltünk, mert ők is. Ezt meguntam, úgyhogy elkezdtem kis műanyag edényekbe kiporciózni az adagjaimat, és úgy lefagyasztani már az alapanyagot, például a húst, így csak annyit veszek ki, amennyit meg is eszek majd, és tudok kis adagban főzni, a kenyeret szeletelve fagyasztom, és csak annyit veszek ki, amennyi kell éppen, tovább eláll, nem penészedik, nem szárad ki, negyed óra alatt felolvad, és olyan puha, mint hogyha frissen vettem volna, pedig akár több hetes.
2018. júl. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Sokféle szempontból közelíthető meg a kérdés, szerintem ezen a témakörön mindenki átesik.


- Először is: ha megengedheted, akkor ne szenvedj a főzéssel.

- Igen, otthon főzni a legolcsóbb, de nem jelentősen olcsóbb, mintha nagyon tudatosan vennél félkész termékeket vagy az olcsó éttermi kajákra mozdulnál rá. A Mekiben pl. van 500 ft-os menü, ennyiért boltban a húst sem tudod megvenni.

- Vedd figyelembe azt is, mennyi idő megy el vele (és mekkora nyűg).

2018. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Előbb utóbb bele fogsz rázódni a főzésbe. Nekem is sikerült, pedig én azért alkottam hajmeresztő dolgokat a konyhában.
2018. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztaltnak kell lenni ahhoz, hogy ne végezze kukában. Én már nagyon sok éve főzök, és most pár éve egymagamra. Tudom mi az amiből nem lehet kicsi adagot csinálni, pl. pörkölt, de megtudom enni két napig is. Ha marad egy kevés, elteszem a fagyóba éthordóban, mert jól jön későbbre, mikor nincs kedvem, időm főzni. Ezen kívül van három kutyám, szóval az sem gáz, kárba sosem megy semmi. Elrontani nem szoktam semmit, olyannak állok neki amit tudom, hogy jól megtudok csinálni és szeretem is. Néha beiktatok kész ételt 1500 körül, belefér, de napi szinten nem, így sem ,hogy keresek pénzt. Fontos itt még, hogy kinek mik az igényei étkezés szempontjából, mennyiség szempontjából. Én nő vagyok, és nálam pl. elmegy, hogy néha nem főzök, hanem készítek valami gusztusos hidegtálat zöldségekkel, sajtokkal. Ilyenek mindig vannak a hűtőben, mint zöldségek, sajtkrém, halkonzerv, felvágott. De pasiknak más lehet az igényük, van aki meló után nem éri be ennyivel.
2018. júl. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6. válaszoló vagyok. Egyébként vicces, hogy a szüleim annyira megszokták, hogy 4 főre főznek, hogy mikor már a tesóm és én is elköltöztünk, azért nekik is újra kellett tanulni az adagokat. Panelban élnek, szóval nem tudják a felesleget kiönteni disznónak, és kutya sincs. :-) Szóval több évtized után ez a mennyiség nekik is problémává vált az addigi megszokotthoz képest.

Aztán persze így is van, amiből nehéz egyszerre keveset készíteni (töltött káposzta pl.), de akár abból is le lehet fagyasztani, ami épp nem kell, és ez később meg nagyon jól jön. Sajnos nekem csak a hűtőm fagyasztórésze van, oda nem túl sok fér, de próbálom kihasználni, amennyire lehet, a szüleimnek van külön egy nagy fagyasztó, nálam az már nem férne el, legfeljebb ha nagyobb lakásba költözöm egyszer, akkor majd lesz, mert jó dolog az.


Még annyi, hogy egyébként én sem főzök mindig, szóval van, amikor én is veszek valamit, a munkahelyemhez közeli valamelyik kifőzdében. Persze a főzés hosszú távon olcsóbb, de nem mindig úgy jövök ki időben. Egyetemistaként ez mondjuk nem opció, de ha majd dolgozol, neked is lehet ilyen béren kívüli juttatás, azokat érdemes erre is használni, pl. SZÉP kártya, Erzsébet utalvány... ha adnak ilyeneket.

2018. júl. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!