Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zöldségeseknél/piacon tényleg...

Zöldségeseknél/piacon tényleg meg lehet kapni az túlérett gyümölcsöket olcsóbban?

Figyelt kérdés
Külföldieknél, pl. Instagramon sokszor látom, hogy 2 dollárért kapnak vagy 3-4 kiló banánt, amit azért adnak olcsóbban nekik, mert a pöttyösseket nem tudják annyira eladni. Én pont az ilyen jól beérett gyümölcsör szeretem, itthon is lehetne próbálkozni?
2014. nov. 7. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak piacon és magán árusoknál jellemző. Normál zöldséges maximum csak akkor akciózik, ha sok egyfajta gyümölcse van és fél hogy rajta marad. De külföldön tényleg igaz amit írsz. Én kanadai tapasztalatot tudok, nagyobb élelmiszer boltokban is van olyan polc, ahol 1-1 dollárért érettebb gyümölcsök, zöldségek vannak kirakva.
2014. nov. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én Angliában élek, és itt tényleg úgy megy, hogy ha egy gyümölcs beérik akkor szinte pár pennykért leárazzák. pöttyözött banán már túl érett nekik, és az amúgy nem érett banánokat (ami még zöldes még, vagy nincs rajta egy kis folt sem) 80 penny kilója, addig a pöttyös banánt vettünk már 15 pennyért. De így van más gyümölcsökkel is. Vettem már édes érett barackot kilóját 20 pennyért, mert túl érettnek találták. Mi rendszeresen megyünk úgy, hogy leárazásra érjünk be.
2014. nov. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a Sparban ugyanez igaz a banánra. Viszont ritkán van érett, mindig csak az a ronda zöld, gondolom ha csak lehet annyit vesznek ami elfogy még mielőtt bebarnul. Más gyümölccsel még nem láttam ilyet.
2014. nov. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Láttál már,de mégse :) válasza:
Tescokban szokott lenni ilyen,de már mindenféle terméknél.
2014. nov. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Spar, Tesco rendszeresen leáraz. Tegnap vettem Angelino szilvát 150/kg, avokádót 99/db áron.
2014. nov. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem egy helyen (újpesti piac, Lehel piac, Árpád úti metró megálló zöldségese) láttam már jelentősen leárazott gyümölcsöt (kompót alma, turmix banán stb. megnevezéssel), vagy vegyesen főzelék zöldséget fele/harmada árban. Nekem megérte, még úgy is, hogy egy részét ki kellett dobni. Nézz körül, hátha találsz a környezetedben.
2014. nov. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Banánt rengetegszer láttam leárazva piacon vagy zöldségesnél. Pont a finom éretteket :)

Más gyümölccsel is előfordulhat az ilyen, de ritkán.

Az egyik falusi Coopban rendszeresen leárazzák a régi, de sokszor még teljesen jó, csak ugye többet tárolt gyümölcsöket, zöldségeket, ezek féláron vehetők meg.

S ismerek egy zöldségest, aki már sütőtököt is adott ingyen, csak vigyük már el, mert régebbi. Nem volt semmi baja sem. Igaz, a zöldséges ismerős :)

2014. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is jellemző, hogy valamiért leáraznak zöldséget-gyümölcsöt, piacon és marketekben is.

tegnap pl egyik piacon vettem 300 ft-ért, csodaszép, pirosra érett kápia paprikát, ami azért volt féláron, mert a hegye lekonyult, mint egy félcsapott mikulás-sapkának.Ennyi szépséghiba nekem belefér.

De az Aldiban is pl 60 ft volt a krumpli leárazva, és már második hete vettünk 5-5 kilót. szép, egészséges-.

2014. nov. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!