Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Már nagyon unom a sima kávét...

Már nagyon unom a sima kávét amit főzök. Mivel tudnám ízesíteni?

Figyelt kérdés
2018. szept. 21. 21:57
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Jajj, csak most olvasom a válaszaitokat, köszönöm szépen! :)

Letesztelem a tanácsaitokat biztosan, mert én alapból nagyon szeretem a kávét, de most meg màr teljesen rossz ízűnek érzem....

2018. szept. 30. 06:58
 22/25 A kérdező kommentje:
Vettem kávétejszínt, meg volt itthon 3 in 1 kávéporom, hát összehasonlíthatatlanul finomabb így már a kávé... a többi javaslat eredményére is nagyon kíváncsi vagyok, ugyhogy szép lassan kipróbálom mindet. Sőt, azt hiszem váltogatni fogom őket, hogy ne jussak el a megunásig :D
2018. szept. 30. 09:27
 23/25 anonim ***** válasza:
Egy kis darabka vaniliarúd is csodákra képes. A szűrőbe az őrölt kávé tetejére szoktam tenni egy fél cm-es darabot, amitől csodás illata és íze lesz. Tejszínnel és pici mézzel még finomabb.
2018. okt. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 xp ali ***** válasza:
Kókusz alapú tej helyettesítő "tejjel". Nagyon jó ízt ad neki, bár én nyomok bele 2 kv tejszínt is, hogy krémesebb legyen. A többi tej helyettesítő közül talán még a mandula jöhet be.
2019. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Mézga Krisztina ***** válasza:

Nem tudom, hogy főzöd a kávét. A baristák szerint nem hideg vizet, hanem forrót kell beletenni a főzőbe, és nagyobb lángon, hamar kifőzni. Én így csinálom, mert imádom a kávét, de nem szeretem a keserű ízét, a lassú főzés meg főleg azt hozza ki. Kávék közül az arabikát és a világosabb pörkölésűt ajánlom, mert ezeknek finom az aromájuk.

Én elég régóta áttértem a szűrőpapíros kávéra, mert gyenge, nem keserű, viszont illatos, aromás. A kávéivásnak nemcsak a koffeinbevitel a lényege, hanem az az ízek-illatok harmóniája, amit az olaszos, sötét pörkölés miatt keserű kávé elnyom.

2019. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!