Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha instant teát szeretnék...

Ha instant teát szeretnék nagy mennyiségben csinálni akkor 10 liter vízbe mennyi kellene? Pl ekoland

Figyelt kérdés

2018. dec. 2. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem tudod kimatekozni a használati útmutatóból, akkor legalább írd ide, hogy ha csak egy adagot csinálsz, akkor hogyan kell adagolni.
2018. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolom még nem ittál ekoland-es instant teát. Mert akkor tudnád, hogy annyi van ráírva, hogy 4teáskanál 1 pohár vízhez. Nos ez nekem nem mond semmit, mert a pohár lehet 2 dl vagy 4... Reméltem jár erre valaki, aki már kitapasztalta, hogy 10 literhez hány zacskó(vagy gr) kell? Nem nagyon van kedvem kisérletezni. Sajnálom, ha ez neked nem tetszik.
2018. dec. 2. 23:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom még nem ittál ekoland-es instant teát. Mert akkor tudnád, hogy annyi van ráírva, hogy 4teáskanál 1 pohár vízhez. Nos ez nekem nem mond semmit, mert a pohár lehet 2 dl vagy 4... "

- Lehet, hogy ittam, csak nem jegyeztem meg, hogy mi van ráírva. Instant teát már biztos, hogy ittam, csak nem tudom, hogy mi volt a neve.

- Van, aki intenzívebb ízzel szereti, másnak meg kevesebb is elég egy pohárba, úgyhogy sok jó megoldás van, nem csak egy. (A ráírt adagolás azért is olyan, amilyen, hogy minél hamarabb elfogyjon, hogy újabb adagot vegyél, tehát nagyon valószínű, hogy annál kevesebb is jó ízt ad.)

- Egy átlagos pohár azért nem nincs 4 deci. Hogy könnyű legyen számolni, azt mondanám, vedd 2,5-nek a poharat, úgy számold ki.

2018. dec. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha 4 teáskanálnyi kell egy pohár teához, akkor

1 pohár 2 dl 50 pohár = 10 l

1 teáskanál 5 ml

4 x 5 ml = 20 ml por kell egy pohár teához

50 x 20 ml = 1000 ml = 1 l vagy ha maradunk a pohárnál, mint mértékegységnél, akkor 5 pohárnyi instant tea kell 10 liter vízhez.

Ennél többet nem tudok segíteni, mert nem szoktam venni ilyen porokat, így nem tudom, hogy milyen súlyú és térfogatú egy csomag Ecoland instant tea.

Ezt neked kell lemérni.

2018. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. dec. 3. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!