Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A jövő hónaptól havi 120 ezer...

A jövő hónaptól havi 120 ezer ft-al kevesebb lesz családunk bevétele. Tudnátok írni olcsó ételeket főleg, és spórolási technikákat? Köszi.

Figyelt kérdés

2019. jan. 23. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kiadásaitok vannak?

Bérlakás, autó, saját lakás, hitel, készételt vesztek-e, ruha, könyvek, színház, szórakozás, utazás, biztosítás?...

2019. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Szoktatok-e házon kívül venni üdítőt, kávét, péksütit, stb.?...
2019. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy eddig 240 ezer volt-e vagy 2,4 millió a havi bevétel...
2019. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
68%
Ha eddig 121000 ft-otok volt és ez 120 000rel csökken, akkor a maradék 1 ft-ot kell ügyesen beosztani.
2019. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Péksütemények helyett sima kenyér. Szendvicsbe felvágott helyett házi szendvicskrémek (pl. csirkemájból májkrém)

Darált húshoz több beáztatott, kinyomkodott kenyeret lehet tenni. Így erősebben kell fűszerezni, de kiadósabb.

Csirke farhátból, csirkelábból tökéletes húslevest lehet főzni.

A tojásleves is egy kifejezetten kiadós és olcsó étel.

A bundáskenyér egy nagyon egyszerű étel, de bármilyen főzelékhez feltétnek tökéletes.

A paprikás krumpli is elkészíthező nagyon finoman. Egy kis savanyúsággal tálalva szuper ebéd.

Nagyon fontos, hogy ne azzal spórolj, hogy elkezdesz olcsó, silány minőségű ételeket enni. Pl. olcsó felvágottak.

2019. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
96%

Esetleg ételeknél a csirkecomb/csirkeszárny olcsóbb mint mondjuk a csirkemell, a krumpli és rizs laktató és nem drága, spórolási szempontból elég jó, és isteni receptek vannak az interneten. Minden nap vigyetek magatokkal otthonról ételt és nem kell majd megvásárolni amíg szüneten vagytok.

Ha vágytok majd a kimozdulásra akkor egy jó kis kirándulás, vagy a szabadban egy társasozós családi nap egy kis piknikkel körítve. Ha jobb idő lesz próbáljatok inkább biciklivel járni.


Remélem valamit azért tudtam segíteni :)

2019. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Flagstaff ***** válasza:
95%

Tervezd meg. Írd fel a fix bevételt, meg a rendszeres és állandó kiadásokat, pl. bérlet, lakbér, telefonszámla. Aztán nézd meg, hogy mennyi marad vásárlásra, és onnan már lehet kalkulálni. Lehetőleg mindig hagyj tartalékot, gyógyszerre, például. (Vagy írd fel azt is a rendszeres kiadások közé, ha olyasmi.) Folyamatosan vezesd a kiadásaidat, akár applikációban, akár kockás füzetben, hogy ne térj el nagyon a tervektől!

Lehetőleg minél ritkábban menj boltba, és mindig listával! Tervezd meg előre a főzést, és ahhoz illeszd a vásárlást, egyszer-kétszer hetente maximum.

A kávézókat meg a pékségeket felejtsd el. Rablás és méreg.

Igaz, amit az előzőben mondott valaki, ne kezdj el olcsó vackokat enni, mert ha megbetegszel, nem lesz pénzed meggyógyulni!

És kívánom, hogy minél előbb forduljon jobbra a helyzetetek.

2019. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kollégista vagyok, havi 20 ezrem van egy főre ennivalóra. De persze ebbe beletartozik néha egy sör, vagy nasi, illetve wc papír, vagy ami nagyon hirtelen kell. Alap élelmiszerekből próbálok élni, zöldséget pedig mindig veszek, mert azzal minimálisan kompenzálni tudom a normális táplálkozásból kieső dolgokat. Például nálunk nagyon nehéz főzni, ezért mikróban sütöm az előre bepanirozott húst és poros krumplipürét eszek hozzá. Ti ezt remélhetőleg tudjátok pótolni normális főtt étellel. Nagyobb adagot kell csinálni, hogy több napra is elég legyen. Ha unjatok, a következő nap fel lehet dobni a rizst például kukorica konzervvel. Gyorsfagyasztott zöldbab viszonylag olcsó, és kismillió ételt lehet belőle készíteni. Zöldbabfőzelék, zöldbabos rizs, rántotta, majonézes zöldbab saláta, párolt zöldbab. Kiadós és finom. Néha muszáj vennem silány termékeket, és abból ennem, mert jobbra nem mindig futja, de azért igyekszem legalább két-harom naponta jobbakat enni. Szerintem néha belefér például egy mirelit pizza, sütőben finomra meg lehet sütni, lehet rá plusz sajtot tenni, vagy ketchupot. Egy ilyen mirelit pizza a Lidlben kb 180 Ft, és majdnem 500-600 kcal van benne. Nagyon kiadós. A májkrémes kenyér paradicsommal nagyon ízletes, felvagottat pótolja. Esetleg kolbász, abból is menő szendvicseket lehet csinálni, és nem annyira drága. Virsli is szuper alapanyag, virslisali isteni egy kis hagymával, nameg magában kenyérrel is, vacsora tökéletes.

Zabkasaban rengeteg a rost, és nagyon értékes étel, azt is mindenhogy lehet enni (édesen, sosan), hozzá veszel lenmagot, önrész rá befottet, vagy szelsz hozzá némi almát, nagyon egészséges (ezt mindenkinek ajánlom). Egy fél kg zab 200 Ft, egy főre nekem egy hónapig is bírja, ha gyakrabban fogyasztom. Ráadásul, mivel magas a rosttartalma, eltelít.

Ami még egyszerű, és fel lehet dobni, az a tészta. Múltkor a koleszban pestoval csináltuk, olyan volt, mint a bolognai spagetti. Tésztára tejföl, fokhagyma, tetejére sajt is szuper. Bolognai löncshúsból is finom (ismerek olyan embereket, akik kizárólag így eszik).

Hirtelen ennyi minden jutott eszembe. Nézzétek az akciókat különböző boltokban, azért próbáljatok meg minőségi ételeket, vagy alapanyagokat venni, mert hosszútávon visszaüthet a vitaminhiányos, mindenféle hasznos dologtól mentes táplálkozás, ezért is írtam a zabot, zöldségeket, tojást, lenmagot. Inkább, mint hogy mindenféle étrend kiegészítőket szedjetek.

Ami nekem még bevált, az az, hogy az aprópénzt elteszem félre, hogy hónap végén legyen miből kenyeret, májkrémet venni, és így nem költök például automatas kávéra, még egyebekre.

Remélem, segítettem. :)

2019. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Mikor elkezdtem építeni az életem, én is sokat spóroltam. Elárulom nem csak a kaján lehet.


Ülve pisiltem, így nem húztam le a wct.

Fürdéskor, wczéskor nem kapcsoltam fel a villanyt. A telefont munkahelyen töltöttem.


Zabkása csak úgy simán vízzel nagyon jó, és tápláló is. A gyerekek tuti nem eszik meg, de a családfő kibírja, ha spórolni kell. :)

Irnék még, de 30mp és lemerülök!

2019. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha lehet, nézd végig az akciós újságokat, és ami tényleg megéri, abból vegyél dupla annyit. Így legközelebb nem kell drágán megvenned az ételt. De lehet az mosópor vagy bármi. Este fele a legtöbb boltban akcióznak rendületlenül. Ilyenkor is érdemes körbenézni. Sajtot, húst is érdemes nagytételben megvenni, mikor olcsóbb. Próbáld a kilónkénti árat nézni. Édes üdítők helyett igyál gyümölcsteát, vvagy ásványvizet. A kenyeret le tudod fagyasztani, így nem kell minden nap boltba menni.próbálj magad főzni, úgy olcsóbb és kiadósabb is.
2019. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!