Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Melyik sajt alkalmasabb a...

Melyik sajt alkalmasabb a sajtos pogácsához?

Figyelt kérdés

Vettem egy fél karika sajtot, amit szendvicsre szántam eredetileg, de eléggé zsírszegény és emiatt nem annyira ideális erre a célra.

Sajtos pogácsához melyik a jobb, a száraz vagy a zsírosabb ?


Esetleg más-más jó bele a tésztába és más a tetejére reszelve ?


2019. márc. 21. 23:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

#10 és ha beírod a googl-be hogy trappista és a képkeresőre kattintasz, ránézésre is láthatod mi a különbség, és hogy kell kinéznie. Az igazi trappista sárgás, és igen is lyukacsos.

Ízre is sajt íze van, nem só íze, és azért ajánlom a pogácsához is, mert ettől valóban sajt íze lesz, és jól reszelhető.

2019. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

A lyukacsos trappista tovább érlelt. Ha a boltban kaphatót nem fogyasztod el hamar, az is sokkal zamatosabb lesz idővel.


Én sütéshez, főzéshez a kevésbé zamatos sajtokat szeretem, mert nemcsak azt akarom rajta érezni, úgyhogy sajtos pogácsához sima, egyszerű trappista.

2019. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
#12. Nálad hogy szokott zamatosabb lenni idővel? Mert nálam megpenészedik. Hogy tárolod?
2019. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13. Hűtő, kamra.

Egyébként nem tudatosan csináltuk, csak volt, hogy megfeledkeztünk róla :D Vagy volt sok másféle, és nem fogyott el hamar. Ahogy észrevettem a kis darabok könnyebben penészednek, pl. szeletelt vagy darabolt. Egyben lévő nagyobb daraboknál volt csak ilyet, hogy tovább ért és nem penészedett.

2019. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
85%
Az utánérlelés csak akkor müködik, ha vagy egész guriga, vagy pedig tényleg légmentesen van lezárva, akkor nem penészedik, hanem érik és lyukacsosodik.
2019. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!