Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tegnapelőtt mirelit hekket...

Tegnapelőtt mirelit hekket rántottam ki, és most találtam 2 kisebb darabot egy edényben (ott felejtődött) (sajna, nem hűtőben). Semmi rossz szagát nem érzek. Megsüthetem még 2 nappal a kiolvadás után?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 22. 12:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azért hagytam magam lebeszélni a combokról, mert kicsit fura volt az illata. Egy héttel azelőtt nem 3 és fél napos hűtőben tárolás után sütöttem meg, hanem hamarabb (már nem emlékszem pontosan. Akkor annak nagyon finom illata volt, amikor megsült.
2019. ápr. 22. 14:07
 12/21 A kérdező kommentje:
2 zacskó mirelei hekket olvasztottam ki, az egyiket korábban, a másikat (kb 6-8 órával) későbben vettem ki a fagyiból, mert kifilézni terveztem, és (vártam a fiamat halra) úgy voltam vele, valamelyik csak kifilézhető lesz - eddig még nem filéztem halat. (ez a hülegyerek csak filézve eszi meg). Végül is aztán mindegyik kiolvadtsági fokon levő halakat viszonylag könnyen sikerült kifiléznem (a kiolvadtabbat talán könnyebben...nem akart szétesni egyáltalán - talán mert a bőre összefogta). Így aztán több edénybe (kisebb- -nagyobb tepsik) került a halból...és, mivel az ember ilyenkor jellemzően időzavarba is kerül (én mondjuk mindenképpen)..szóval találtam ma délelőtt egy kisebb tepsiben 2 (inkább közepes méretű) még kifilézetlen) hekket a konyhában, az asztal alatt (hát, nincs nálam túl nagy rend, de igyekszem)...(hagyományos asztal - olyan régiféle...ez nem egy modern konyha - olyan amilyen egy elvált 60+ -os férfinak éppen még megteszi. A sütő-főző készülékem viszont modern, a télen vettem, kerámialapos villanytűzhely. Jó, mint állat, csak figyelni kell a tisztaságra, mert a kerámialap (valamelyest) kényes - de már kezdem megszokni (persze, ha lehet, inkább sütök, mert az a része nem olyan kényes)( már a kirántott húst is a sütőben sütöm ("rántom ki")
2019. ápr. 22. 14:20
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Eszedbe ne jusson!

Még a sima hűtőből sem, nemhogy szobahőmérsékleten. A hal nagyon romlékony.

2019. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem is értem hogy jut eszedbe ilyesmi.
2019. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

Jaaa, így már értem. Emlékszem a pár nappal ezelőtti kérdésedre, hogy tudnád kifilézni a halat... Írtam is. Furcsállottam is, hogy 30 éves létére ilyen-olyan-amolyan finnyás a fiad.:D Csak azt felejtetted el leírni akkor, hogy te nem is nő vagy, hanem pasi.:)))

Mindegy, a lényeg, hogy ezt a két hekket már ne süsd meg.

2019. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%

Csak hogy értsék a többiek is, ez volt a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-prakti..

2019. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
60%

Már bocs de ez több, mint durva, elég igénytelen lehetsz...attól, hogy "modern sütöd van". Láttam én már pár koszfészket, kuplejárt "luxus" kategóriás házban is.

Ez puszta igénytelenség, lustaság.


De ami igazán szemet szúrt, NE add a macskáknak se a romlot halat, pláne hekket ami tiszta szálka!!!

2019. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%
Nincs otthon más ennivaló?
2019. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk az is elképesztő, hogy a 4.-5. kérdés körül tartunk egy nyamvadt hekk sütéshez.
2019. ápr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%

Már a csirkénél is többen írtuk, hogy ne mérgezd már szerencsétlen macskákat!!!

Nem konyhamalacok meg darálók, hanem élő állatok, akiknek sem a romlott étel, sem a csirkecsont, sem a szálka nem való!!!!

2019. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!