Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kedves háziasszonyok és...

Kedves háziasszonyok és lányok! Leírnátok hogyan kell puha vékony édes és kör alakú palacsintát sütni?

Figyelt kérdés
Videót ne ajánljatok mert rengeteget néztem, mind alkalmatlan az oktatásra! Mindmegette, nosltyt ne ajánljátok mert mindent leírnak csak azt nem amit tudni akarok! Köszönöm előre is. Ügyetlen férfi vagyok de mindent betartok amit szabályként leírtok.

2019. máj. 26. 21:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az még segíthet abban, hogy megfelelőre süsd, hogy amikor látod már a szélén, hogy barna színű akkor fordítod meg, a másik oldalnál viszont már kevesebb ideig kell csak sütni. :)
2019. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
honnan tudom hogy barna fel kell emelni mert mikor próbáltam a felső rész még fehér volt az alsó széle meg már sokszor égett?
2019. máj. 28. 00:01
 13/20 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ha vékony a tészta, akkor kb. amint szilárd és sötétebb lesz a tészta, már fordíthatod is.

Ha vastagabbra csinálod, akkor a közepén maradhat egy pici fehér rész és fordíthatod. A másik oldalt már nem kell annyi ideig sütni, tényleg csak hogy színt kapjon.

Ha nagyon ég az alja akkor vedd lejjebb a lángot.

2019. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen. Nagyon vékonyat szeretnék sütni legalábbis olyat amit még a képességeim lehetővé tesznek. Délután megcsinálom. Vagyis megpróbálom megcsinálni azt hiszem ez a megfelelő kifejezés.
2019. máj. 28. 10:18
 15/20 A kérdező kommentje:
megsütöttem a palacsintát útmutatásaitokat betartva. íze jó lett, külalakja nem minősíthető sajnos. azt hiszem nem próbálkozok tovább meghagyom annak aki ért hozzá. köszönöm mindenki segítségét!
2019. máj. 28. 21:17
 16/20 anonim ***** válasza:
Mi baj volt a külalakjával?
2019. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szia! Az a baj hogy alaktalan a kör formához hasonlítani sem lehet. Mikor beletettem a tésztát nagyon gyorsan megsült az alja mielőtt még ki tudtam volna forgatni úgy hogy beterítse a sütőt teljesen.
2019. máj. 29. 21:17
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor vagy túl meleg a sütő, vagy több tésztát kellene beletenned,esetleg kisebb átmérőjű sütőt is megpróbálhatsz. Fel ne add, ha az alakon kívül minden sikerül. Komolyan gondolom, hogy már ez a legkisebb probléma. Kis gyakorlással nagyon ügyes leszel. A konyha ilyen. Muszáj gyakorolni azt, ami nem megy kapásból.
2019. máj. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem a gázon kell beleönteni a tésztát, hanem a levegőben és rögtön körbeküldeni a palacsintasütőn, hogy mindenhova kerüljön. Ha ez megvan, akkor teszed a gázra.

Így:

(1.50-től jön a lényed, oda állítottam, nem hiszem, hogy ez meghaladja bárki képességét!)

https://www.youtube.com/watch?v=F9dVT2oSWYU

2019. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a bátorítást és a videót de olyan sokszor nem sikerült már hogy nincs kedvem tovább kísérletezni. inkább csak eszem ezután olyan ismerős rokon palacsintáját aki igazán ért hozzá
2019. jún. 1. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!