Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kis,3 rekeszes fagyasztoba...

Kis,3 rekeszes fagyasztoba mit érdemes lefagyasztani?

Figyelt kérdés
Nektek mi van benne,foleg nyaron,mibol spajzoltok be? Nem tudom,megeri e mukodtetni Zanusdi márkáju,de nem uj,hadználtan vettuk,temélem nem fogyaszt tul sokat.Kombinalt hutonk is van,ott is van pár rekesz fagyasztani.Osszessegeben megéri fagyasztot uzemeltetni?
2019. júl. 4. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van a fagyónkban: készételek (amit főztem, maradt belőle. pl. pörkölt, bolognai szósz stb)

mirelitek: zöldség-gyümi: borsó, kukorica, franciasali alap, mexikoi alap, málna, eper, erdei gyümi

húsok: hal, illetve paníoztam be húst, lefagyasztottam, most van még darálthús, és levesbe csirkefarhát, rántott sajt (szintén ki kell még sütni)

Aztán van még pizza, fagyi, jégkocka

2019. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Nem nyomja meg nagyon a villanyszámlát?vagy neked újabb fajta van,ami energiatakarékos?
2019. júl. 4. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Régebbi fajta, de nem fogyaszt olyan sokat. Esetleg csinálj egy próba hónapot/negyedévet, aztán leszűröd, hogy neked személyszerint megéri-e.
2019. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nincs külön fagyasztónk, volt tervben, de végül feleslegesnek ítéltük. Olyan kombinált hűtőt vettünk, amiben viszonylag normális a fagyasztó (3 rekesz), annyi egy átlagos háztartásba elég. Szokott lenni benne hús (általában másfél-két kiló csirke több részre osztva, 1-1 kiló szeletelt karaj, tarja, 2-3 adag darálthús), mirelit gyorskaja krumpli, fasírt, néha gyümölcs lefagyasztva, nyáron fagyi. Annyi, hogy én készételt nem fagyasztok, mert utólag úgyse esszük meg soha, mindenki finnyás. :)

Anyósoméknak van fagyasztójuk, de ő képes akár félévre előre bevásárolni húst, néha vesz disznót és levágatja ismerőssel, akkor annak azért kell hely... de én a hétköznapokban sose hiányoltam, csak amíg régi kishűtőnk volt, amiben a hűtőn belül van a kis fagyórekesz, abba soha nem fért semmi.

2019. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kertes házban lakom, nekem nagyon megéri a fagyasztóba tenni konyhakész a zöldségeket is. Minden évben teszek el gyalult tököt, cukkinit, padlizsánt, reszelt almát, karalábét , és a zöldborsó, zöldbab, zeller felesleg is ide kerül. Gyümölcsöket is fagyasztok. A Ribizli, málna, szeder, sárgabarack, szilva, egészen más nyersen, ezért néhány adagot mindig teszek el a fagyasztóba is.

Ha nincs időm a lekvárfőzésre, akkor a leszedett és alaposan megmosott gyümölcsöket is lefagyasztom, aztán később befejezem a befőzést. Ez a módszer Tökéletesen működik ribizlinél, birsalmánál, sőt birsalmából direkt teszek a fagyasztóba, mert bármikor lehet belőle birsalmasajtot készíteni.

2019. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is a nyári zöldségekből rakok bele télire főleg, és viszonylag kevés húst, főtt ételt rakok el. Kevésbé ugrik meg a húsféle ára decemberben, mint amennyivel drágább lesz a zöldség télen. Nekem évek óta bevált módszer.
2019. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. júl. 5. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!