Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 30 ezer Forint jut havonta...

30 ezer Forint jut havonta ételre 2 főre (1 lány,1 fiú, egyikük vegetáriánus), tudnátok mondani ötleteket, praktikákat?

Figyelt kérdés

Bármilyen jó tanács jól jönne, nem csak receptek, hanem praktikák is.

Én eszem húst, de párom nem. Ahogy néztem, aki húst eszik, annak könnyebb kijönnie olcsóbban. A szárny, nyak kilója pl. tök olcsó, míg a zöldségek sajnos drágábbak, sajtok is, amiből egy vega a fehérjét tudja pótolni.

Szerintetek olcsóbb, ha magamnak húsos ételeket is főzök, vagy úgy jövünk ki jobban, ha mindketten vegetáriánus ételeket eszünk?

Diétás, olcsó, de egészséges ételeket keresek, amik nem tocsognak a zsírban, és nem szénhidrát szénhidráttal azért (pl. krumplis tészta). Néhanapján jók ezek is, de ettől egészségesebben szeretném összeállítani az étrendet. Ami fontos, hogy sok rost, fehérje legyen benne.

Eddig több keret volt rá, nem igazán kellett nézni az árakat. De pl. zabkását eddig is ettem, az jó olcsó, és rostforrásnak is kiváló. Egyéb ötletek?


2019. júl. 18. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

30 ezer 2 főre 30 napra nagyon szűkös.

Főzelékek (lencse,sárgaborsó,bab), valamilyen vega feltéttel (répafasírt vagy tojás pl.)

Zabkása fahéjjal,almával.

Kenyeret süss otthon.


De ez a 15 ezer/fő/hó valóban diétás lesz, mivel ebből sok kaja nem fog kijönni az idei zöldség árak mellett..

(SPAR-489ft/kg a hagyma!!!!!!)

2019. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Két főre 1000 forint naponta. Ez rohadt nehéz. Csupa tészta étel nem túl változatosan, vagyis inkább extrán. Vagy mondjuk kenyér meg sajtkrém. De nem lesz sok és nem lesz változatos a napi kaja. Szerintem küldd ki a párod legelni, de még úgy sem lesz az igazi az étrended.
2019. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Az idényzölségek igen olcsók, amióta nem eszem húst, kb 2/3-a csak a kajapénz.

Egyetek föleg zöldségételeket, hüvelyesekkel elég sok fehérjét is be lehet vinni, de ha neked kevés, akkor napi 1 tojás böven fedezi a fehérjeszükségletedet.

Jól összeállított húsmentes étrenddel meg lehet csinálni, feltéve, hogy nem ipari mennyiségeket esztek.


Az meg megintcsak tévedés, hogy a hús olcsóbb: 1 kilo szárny vagy nyak lehet, hogy kevesebb, mint egy kiló répa (habár ezt kétlem), de egy kiló zöldség böven elég két embernek jóllakáshoz, 1 kiló nyakat vagy szárnyat egy ember úgy megeszik, hogy észre sem veszi, márcsak azért is mert nagyrésze csont.

Ne a kilóárat nézd, hanem hogy egy adag ételbe mennyi kell belöle.

2019. júl. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem napra osztanám le a pénzt.

Listát írnék, úgy vásárolnék. Heti menü tervet készítenék. Töltött, rakott dolgokat főznék, sütnék idény zöldségekből sok rizzsel. Multikba csak akciós terméket vennék, minden mást a piacon szereznék be.

2019. júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Önképzés, tanfolyamok, jobb munkahely.
2019. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Vagy egy kis pénzszerzés és még jót is tesztek vele.

Menjetek plazmát adni. 2-en első alkalommal kapnátok kb 10-10 ezret...

2019. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tojást és tejterméket esztek?

Milyen boltok vannak a közeletekben?

2019. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Mivel nem vagyok vega meg miegymás, ezért inkább praktikákat ajánlok.


Pl. Vegyél egy nagyobb cukkinit vagy tököt, vágd félbe, az egyiket megtöltöd magadnak gombával és egyéb zöldségekkel, míg a másikhoz raksz egy kis darálthúst, tetejére reszelhetsz akár sajtot. Spórolsz: mert nem kell külön sütnöd, vásárolnod, időt is megtakarítasz


Elkészítesz egy nagyobb adag zöldségleves alapot, a felét kimered, és párodnak raksz bele csirkehúst (vagy amit szeret). Az alapból igazából bármilyen más levest is készíthetsz pl. karfiol, pagoda, borsó, ragu, májgombóc stb..

Spórolsz: az idővel, pár napig kitart, felhasználhatod másra is


Elég sok zöldségből lehet készíteni krémleveseket is, szóval érdemes nagyobb kiszerelésben bevásárolni és így akár a változatosság kedvéért mindennapra tudsz vmi mást készíteni pl gombából hagyományos gombalevest az egyik nap, a másik nap gombakrémlevest stb.. de a gomba is megfelelő helyen/módon tárolva eláll pár napig, így nem muszáj felhasználni egymást követő napokban.


Pörkölt: gomba pörkölt magadnak, párodnak tehetsz hozzá húst.


Főzelékek: te eszed amivel enni szokta, vagy magára, párodnak szintén mehet hozzá hús

Pl veszel zöldbabot, akkor lehet levesnek aznap zöldbab másodiknak meg zöldbabfőzelék


Zöldségkrémek: bő variálhatóság, bármivel fűszerezhetőek/ízesíthetőek, kenyérre kenve pl a csicseriborsó (hummusz) laktató is, de nasiként is fogyasztható sárgarépával.


Rántotthús/zöldség: egyszer kell előkészülnöd, először kisütöd a zöldségeket, utána a húst. Laktató, ennyi olajozás bőven belefér. Rántani tudsz gombát, karfiolt, pagodát, tököt, cukkinit, sajtot, halat, bármilyen más húst.


Tésztaételek variálhatósága: spagetti (pl gyümölcsös maláj spagetti, a húst kihagyod), tejszínes tésztaételek pl magadnak spárga, gomba megfűszerezve, párodnak hozzáadsz felkockázott csirke vagy pulykahúst. Rengeteg tésztaféle van, szerintem megtalálnád a számodra megfelelőt.


A rizst pl cseréld le kuszkusz vagy bulgurra.


Próbáljátok ki a keleti ételeket, rengetegféle főétel van, aminek van húsmentes és húsos változata, amivel ismételten spórolhatsz. Ilyen pl a curry.



Egyéb praktikák: érdemes nagyobb tételekben bevásárolni (pl egyhavi nagybevásárlás tartósabb/eltehető dolgokból), a húst megvétel után feldolgozva és kiporciózva elrakni (nem rossz dolog ha fel is címkézed, hogy milyen fogásra szánod az adott adagot).

A tartósabb zöldségekből byugodtan tarthatsz otthon többet is (pl hagyma, fokhagyma, krumpli...) a zöldség-gyümölcs bevásárlását szerintem érdemesebb piacon végrehajtani, mivel többnyire minőségibb termékeket árulnak és frisebbek is, de igazából csak ki kell tapasztalni, hogy mit-hol érdemes beszerezni.


A fűszereknél én azt javaslom, hogy érdemesebb drágább és/vagy minőségibbet venni, mivel azokból kevesebb is elég. Ha esetleg van affinitásotok hozzá, fűszernövényeket akár ti is nevelhettek, így mindig elérhető lesz frissen pl rozmaring.


Főzési/sütési praktikák: jó minőségű edények mellett a zsíradékok nem feltétlenül szükségesek. Érdemes a húsokat hagyni saját zsírjukban sülni (alacsonyabb hőfokon kezdve a sütést). Pörköltnél is hagyni kell, hogy a hús engedje ki a saját víztartalmát, így az étel is ízesebb lesz (kevesebb v semmi adalékanyag kell pl ízfokozó).



A gyümölcsöket érdemes a reggeli/délelőtti órákban fogyasztani, cukortartalmuk miatt jó energiaforrások, reggel pótolja az esti vízhiányt. Érdemes az éppen szezonális gyümölcsökből vásárolni a spórolás érdekében.


Jól lehet velük spórolni: későbbre sokféle módon feldolgozhatóak, így kiküszöbölheted a drága bolti társait. Lekvár, befőtt, szörp, dzsem, öntetek, szirupok stb.. egyes gyümölcsöket vákuumozva fagyasztani is lehet. Fagyasztott gyümölcsből: szószok, pl meggyszósz, süteményekbe/re pl piskótára eper és kész az olcsó gyümölcstorta.


A zöldségeket is elrakhatod savanyúságnak, készíthetsz nyárra és eltéve is kovászosuborkát, így bővítheted a főételek körítését, de nasinak, kiegészítőknek sem utolsók.


A sajtokról csak annyit, hogy érdemes kivárni az akciót pl Tolle Trappista esetében (bár már átlag alatti a minősége), minél nagyobb darabot venni, cikkelyekre vágni, és egyenként lefagyasztani.


Ja még annyit, hogy érdemes venni termelői mézet, használhatod cukor helyett pl teába, pácokhoz is remek, reggeli gyanánt kiváló. Egészségmegőrzésben sem utolsó, felhasználhatod immunerősítőnek pl fokhagymás mézként, test- és arcpakolásnak...


Ha szereted a gyümölcsitalokat, keress fel egy lokális gyümölcsfeldolgozót/hűtőházat, és literes kiszerelésben olcsóbban hozzájutsz a tényleg 100%-os, rostos italokhoz. Hűvösebb helyen jóidejig elállnak. Viszont nem ajánlom, hogy ilyeneket Tesco és társaiban vegyél vagy egyéb viszonteladóknál.


Szerintem nem ártana behozni még a magvakat az étrenbe, egyszerű nasik, de telítenek is annyira, hogy ne legyél éhes. Ez főképp akkor jó, ha vmiért kihagyod az egyik főétkezést, ezt meg út közben is fogyaszthatod. A napraforgó magot ételekre is szórhatod akár pl salátára. Az sem rossz dolog, ha van otthon hal, hamar elkészül könnyed étel a megviselt gyomornak.

2019. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

5-ös: Diákok vagyunk, úgyhogy ja, képezzük magunkat. :D Mellette dolgozunk is, csak most családi okok miatt megszorultunk.

6-os: Igen, párom megy is plazmát adni jövőhéten. Én sajnos nem tudok, a vizsgálaton alkalmatlannak találtak, mert túl vékonyak az ereim.


7-es: Persze, tojás tejtermék jöhet. :) És van itt minden bolt, Tesco, Spar, Auchan, Lidl, Aldi, stb, piac, megyeszékhelyen lakunk, szerencsére.


8-as: Köszi, jó ötleteket írtál te is. :)

2019. júl. 18. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!