Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mire jó a gulyáskrém, piros...

Mire jó a gulyáskrém, piros arany, erős pista? (Soha nem próbáltam még őket, és ötletem sincs, hogy milyen ételeknek lenne ezekre szüksége? )

Figyelt kérdés
A gulyáskrémmel pl kenjek meg egy kenyeret? A piros aranyhoz sincs ötletem, esetleg kenjek be vele egy húst? Az erős pista meg savanyúság lenne? Ne nevessetek ki, szinte minden magyar ételt kipróbáltam, gulyásleves, szabolcsi töltött káposzta, rátott hús, húsos palacsinta, tényleg mindent, de a fent felsorolt alapanyagok milyen ,,nemzeti'' ételekhez kellnének? még soha eszembe se jutott megvenni őket

2019. nov. 5. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A gulyáskrém elvileg a gulyás füszerezésére szolgálna.

A piros arany paprikafüszer, az erös pista meg erös paprikakrém.


Ezeket mind füszerként találták ki, de sokan teszik vajas/zsíros kenyérre is.


Én nem használom egyiket sem, mert rengeteg só, tartósítószer és ízfokozó van benne.

2019. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor nem maradtam le semmiről. A tartósítószert kerülöm, meg a nagy mennyiségű sót is.
2019. nov. 5. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vajas kenyérre teszek néhány pöttyöt, és finom. Tojásrántottára is néhány pötty elég. Gulyáskrém a gulyáslevesbe is jó. Erőspista nálunk húsleves ízesítő, és a ropogós csirkeszárnyakra is finom.
2019. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Jól van kérdező, ülj le, ötös.
2019. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 szüleim soha nem használták, mégis olyan finom gulyásleveseket ettünk, hogy majdnem üst mennyiséggel kellett csinálni, mert mindenki legalább 2x szedett, még a vendégek is. de így huszonévesen talán ideje volt megtudni, hogy mire szolgálnak ezek a nemzeti fűszerek. Az viszont szomorú, hogy tartósítószert tartalmaznak :( :(
2019. nov. 5. 18:17
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Mondok Neked egy szendvics ötletet, amin nagyon jó a Piros arany: vajaskenyér, egy szelet sonka (vagy párizsi), főtt tojás szeletek, uborka szeletek és a főtt tojás szeletek közepére egy pici pötty piros arany.

Látványban is szép, meg ízre is jó.

2019. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Erős Pistát pörköltbe is teszik, meg láttam már olyant is, hogy valaki húslevest ezzel tett csípőssé (tálalás után, a saját tányérjába tette)
2019. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Erős Pista,pörkölt be szokás tenni,
2019. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Isten tartsa meg a jó szokásodat Kérdező!:)

Én még nem láttam főzni tudó embert (már nem merek háziASSZONYT írni), aki gulyáskrémet tett volna a gulyásba.


A Piros Arany és az Erős Pista (erős!) őrölt paprikakrém sóban tartósítva, nem hiszem, hogy más tartósítószer lenne benne, mert minek? Viszont amibe beleteszed, abba más só nem nagyon kell.

2019. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Épp most ettem melegszendvicset piros arannyal, azzal szeretem. Erős pistát levesekbe szoktam tenni jó ízt és enyhe csípősséget ad. Gulyáskrémet nem használok, felesleges ha minden benne van a kajában és én mindent beleteszek.
2019. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!