Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Angliában nagyon drága ha...

Angliában nagyon drága ha egészségesen akarsz étkezni ill. sportolni?

Figyelt kérdés

Van esetleg valaki aki kint él vagy ismerőse aki kint van/volt? Nagyon sokba kerül az edzőtermi bérlet illetve az egészséges étkezés?

Gondolok itt:mandulatej,zöldség gyümölcs,csirkemell tk kenyér,hal,rizs,bulgur ilyesmik...


Mennyit költenek ételre az emberek? Mennyit keresnek?



2020. aug. 14. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Az is sokba kerül, ha egyáltalán étkezni akarsz. :'D A kaja itt a legdrágább.
2020. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

En itt elek delen, kisvarosban. A kondiberletem £30/honap lenne, de az eves membership £175 volt, igy azt vettem, jobban megeri. Novenyi tejek a kisboltban £1,60-1,80 kozott mozognak de az Asdabol rendelunk hazhozszallitast mindig es ott allandoan 3db £3 akcioert van, szoval igy kijon £1-ra. (400 ft se, 380-390 es ez az Alpros, szoval szerintem olcsobbra jon ki mint otthon)

Mi piacra jarunk, olcsobb es rengeteg minden van. Heti £10 a piac nekem, ott veszek salatat, paprikat, paradicsomot, zellert retket stb es rengeteg gyumolcsot is, osszeseggeben nekem a piac is olcsobra jon ki. Bulgurt es kuszkuszt hasonlo aron veszem mint otthon tettem. Ami nekem inkabb viszi a penzt az a hus, masnal nem tapasztaltam drasztikusabb arat. Sokan szoktak mondani hogy mennyire draga itt az etel, viszont en mindig celiranyosan vasarolok nem veszek nasikat sem, igy nekem alig par ezer forinttal dragabb atszamitva egy heti bevasarlas, mint otthon. (Persze ez kis varos, Londontol es egyeb nagy varosokrol nem tudok nyilatkozni).

Viszont a fizetesem 3x annyi mint otthon volt, ugyhogy sokkal konnyebb gazdalkodni belole, es egezsegesen etkezni.

Ha van barmi kerdesed irj privatban, szia!

2020. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

13 éve élek kint. Mi hárman vagyunk. ( én, férjem, és felnőtt fiam) Mindhárman ugyanabba az edzőterembe járunk ami 0-24 órás. Akciósan havi 75 fontot fizetünk a bérletért. Igyelszünk egészségesen enni, így a legjobb helyen friss csirkemellett szoktam venni. Kilója 4.99 font. Én kókusztejet szoktam venni annak literje 2.90 font. Gyümölcsökkel az a gond, hogy nagyon sokáig kell keresgélned, míg végre kapunk olyan gyümölcsölet amik érettek. Sajnos sok gyümölcs van amit nem tudok enni mert mindig éretlen a boltokban ( mit nem adnék egy jó kis őszi vagy sárgabarackért) Olyan hogy ribizli vagy egres nem is kapható. Ma vettem mandarin mert az üzlet szerint "túlérett" ( pedig nem, pont most jó) kilója 1.20 font. Nyers lazacot is szoktam venni. 1 csomagban 4 lazacszelet van. Akciósan veszem. 3 csomag lazac 10 font. Halat is így veszek 3 comag 10 font.

Rizs ára is változó. Én jazmin és basmati rizst szoktam venni. De mindig 5 vagy 10 kilósat amikor akciós. Kenyeret nem veszek, mert nem eszünk kenyeret.

Mi 3 felnőtt étlezésére olyan havi 550-650 font megy el. De ebben benne van a fiúk kávékapszulái, az én cotsa kakaó kapszulám, benne van a nasolnivaló is (magvak, múzliszelet stb, és az ásványvíz. ja meg az én dietcolám)

45/N

2020. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azert a vilag orszagainak 99%-ban ha akar az ember (es nem finnyas) tud egeszsegesen etkezni.

Ne keverjuk az egeszseges eletmodot azzal, hogy konditerembe meg uszni jarsz, meg zacskoban elocsomagot 3 szem madarsalatat eszel avokadoval meg kinoaval.

Ha nincs penzed kondira, almehetsz futni, vagy otthon tornazhadsz otthon.

Szinte mindenhol a helyi ideny zoldsegek/gyumolcsok a legolcsobbak.

HongKongban pl. inkabb friss kinai kelt, halakat/tenger gyumolcseit, es ne a klasszik europai zoldseg/gyumolcsokkel , pulykasonkaval stb-vel akarj egeszseges etrendet kialakitani. Ugyanez forditva is ervenyes..

Lenyeg a lenyeg, kis odafigyelessel es megeroltetessel szerintem ki lehet hozni mindenbol valamit.

2020. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Nottinghamben élek és az önkormányzati kondiba járok, mert nagy és tiszta. £30 egy honapra, diákoknak £20. De ebben benne van a kondi, szauna, úszás, jóga meg egyéb órák is.

A gyümölcsök legtöbbje import, így éretlenebb és ízre sem olyan zamatos. Persze van kivétel, csak keresni kell. A banán és narancs nagyon olcsó, kivi, mangó, alma ami olcsóbb illetve sárgadinnye. A szőlő itt drágább. Fentebb említették a ribizlit. Akit azt keresi annak azt tudom ajánlani, hogy menjen ki farmra érte. Ismerősöm Derby-ben él, közel a központhoz, mégis 10 perc kocsival az út a legközelebbi farmra és annyi ribizlitt vett, hogy utána lett egy csomó befőttje meg tortát is csinált. Gazdától venni azért is jobb, mert érett és finomabb a termés mint a bolti. Itt Nottinghamben kb 20-30 perc a legkozelebbi. Sok helyen van házhozszállítás is. Amíg testvérem nálunk lakott, addig famról rendeltük a tejet és a tojást is, miután elköltözött ez abba maradt, mert kevesebb tej fogy, mert én eleve nem is nagyon iszom. A növényi tejek alapból nem olcsóak, de ki lehet fogni akciókat. Valahol mindig lehet kapni £1 kornyékén. De ezeket otthon is el lehet készíteni, én búzatejet csináltam többször is.

A rizst megéri nagy kiszerelésben venni. Az Asda basmati rizs olcsó és jó minőségű. A párom ázsiai és nagyon kényes a rizsre, de még ő is elismerően nyilatkozik róla. Egy kissebb egész csirke £2.99, halnál fajtától függ, de az is az olcsóbb kategória. Mi főként nagy Asda-bol vasarlunk. Gyümolcsoknél az ázsiai/afrikai kirakodós boltokat érdemes nézni, mert bizonyos dolgok csak ott elérhetőek vagy olcsóbbak.

Őszintén szólva ha van az embernek józan esze, akkor olcsón is ki tud hozni egészséges étkezést. Ezt azért mondom, mert sokan élnek segélyen, de nem tudják beosztani a pénzt és olyan dolgokra szórják el amire nem kéne pl. KFC csirke. Youtube-on keress rá a £2 food challenge videókra amiben £2 értékben készítenek egész napra ételt. Most nyitott nálunk egy olyan bolt ami lejárt termékeket árul. Tehát adott áru tegnap lejárt, de ez az a dátum aminél nem lehet a polcon a termék, de a szavatossága még jó. Aztán fillérekért lehet ételhez hozzájutni. A fagyasztott ételek (hús, zöldség) is nagyon olcsó és alapból nem veszít a tápanyagaiból, egy kilo zoldborsot £1-ert meg ehet az ember egy ideig.

2020. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó vagyok. Azt kifelejtettem, hogy vannak "open gym" - ek, azaz a parkban kirakott alap izomnovelo gépek amiket ingyenesen lehet hasznalni. Lehet menni az erdobe gombat szedni, vannak sétálós csoportok, szóval sok ingyenes lehetőség.
2020. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Én írtam a ribizlit. Nekem Derby iszonyú messze van, lévén Malboroughban élünk. Szoktunk mi is farmra járni, sőt a piacra bejönnek a farmról árulni a termékeiket, de ribizlit senki nem árul. Kérdeztem, kerestem. Derby környékre meg nem megyek el, mert több mint 4 órás autóútért már nem éri meg.
2020. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ milyen az az egészséges életmód.


Az edzőterem lehet £80-100/hó, de nekem £19 volt, és ebben voltak választható órák is. Diák havibérlet ugyanitt 16 font.

Most mondjuk megy a halál edzőterembe, nem kell nekem koronavírus. 😆


Uszodát nem szeretem, de állítólag hűvös van és viszonylag drága.


A közelben Sainsburys, Tecsó, Aldi, Waitrose és M&S van, ezekről tudokbeszámolni.

Waitrose és az M&S inkább a 40 fölötti Karen típusú középosztálybeli nők terepe, max 1-1 dologért megyek ha máshol nincs.

Többnyire Aldiban vagy Sainsburysben veszünk nagybevásárlást, a helyi kis tecsóban meg a sarki töröknél meg azt, ami kimaradt/elfogyott.


Kenyeret venni nem szoktam, arról nem tudok nyilatkozni, ahogy húst se, csak halat.


Wholefoodsban, Holland and Barrettben (kb biobolt), az ilyen organic babok-lencsék £2-3 font körül kezdődnek.


Ha a keleti (indiai/pakisztáni/arab/kínai) piacon vagy boltban veszed, akkor kb ennyiért nem egy kilót kapsz hanem két, sőt háromszor annyit.

Friss gyümölcsért szintén oda érdemes, mert veheted darabra is. Kb £10 körül szoktam otthagyni hetente zöldségekre.


Viszonyítás képp, nagyrészt zöldség alapú kajákat főzök, curryk, lencseleves, hal valami gőzölt zöldséggel és rizssel, paela, gombapörkölt, rizotto, casserole, sushi, quiche, fajita, hummusz falafellel, jacket potato édesgburgonyából valami zöldségraguval...


Lédig gyümölcs-zöldséget máshol nem nagyon kapsz, a legtöbb bolt zacskózva importál. Esetleg krumplik meg hagymák vannak szedd magad rendszerben, répából, cukkiniből, cukorborsóból meg kell venni azt az egy kiszerelést. Sok zöldséget darabolva is kapsz, pl csöves kukoricát, casserole vagy grill zöldségről csak le kell szedni a fóliát és betolni a sütőbe. Ezek az egységcsomagok 60p-£1 között vannak, és nem romlik rád mint az egségcsomag.


Tecsó, Sainsburys, Aldi esetében pl a gyümölcs/zöldség ára és elérhetősége nem ugrál annyit.

Az eper, szőlő, barack, dinnye pont úgy kapható most mint februárban, és árban is kb ugyanaz.

Eper, szőlő, barack, körte általában £1-2/punnet. Dinnyék mind kb sárgadinnye méretben (görög is) 65p-£1 között.

Almát, banánt, narancsot egész évben 45p-£1 között, helytől függően.


Aldiban pl szokott lenni hat féle gyümölcs-zöldség kb 60p/csomag leakciózva.


Hal sokkal többféle van, és kb egy árban van a hússal.

Frissen salmon steak £3-6 bolttól függően, de pl ma vettem fagyasztott apró rákot 75p-ért.

Fehér hal £1,50 körül volt fagyasztva.


Quorn gyorsfagyasztott chicken pieces/veg sausage/darált"hús" Aldiban 80p, de pl Waitrose vagy M&Sben £3-4. Ez full ugyanaz a termék.

Kb minden bolt tartja ezt, ahogy a quorn felvágottat is.


Ha a bioboltban vagy nagyobb boltokban keresel vega/vegán kaját, kapsz mindent sząrt, chotizo húsmentes kolbász, vega bacon, vega felvágott, bbq "rib", vegán hamburger kb 3 ízben, vega pulykamell sonka és szalámi, vegán hoisin kacsa, vega chicken nugget, vega steak quornish pasty, mű rák, amit csak ki tudsz találni. Egészségesnek nem tom mennyire mondható, max évi párszor veszek kipróbálni.


Alap vega tejek (zab, szója) puccos bioboltban 1-2 fontok, de az ilyen kuriózumok mint mandula inkább már £3, különösen ha organic is.

De pl az Aldis szójatej 79p, amíg a tehéntej literje 59p.


Sokkal egyszerűbb vegánnak, gluténmentesnek lenni, de persze picit drágább is.


Heti kaja egy főre kb £25-60 között van, attól függően, hogy mennyi rendelt, kávézós kaját vesz valaki.

2020. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!