Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » "Átmeneti" ételfüggőség létezhet?

"Átmeneti" ételfüggőség létezhet?

Figyelt kérdés

Napok óta bennem van, hogy ennék egy pizzát. Akármit eszek, akármennyire teleeszem magam, mindig visszatér. Tudom, hogy az étel/ital nem boldogít, megeszem/megiszom, teletömöm magam, még rosszul is vagyok, édességbe belefájdul a fogam, akármi, de letudom, kiakasztottam a vágyakozást, és egy darabig nem kívánom megint (tehát nem vágyom rá naponta 3x, mint egy dohányos).

Viszont mivel meglépem ezeket az evéseket, újraindul a számláló, és sosem derül ki, hogy mi lenne, ha nem ennék. Elmúlna? Na, ebben vagyok most. Valamennyire a járvány szerencséjére írva nem is tudok rendesen enni, ma is eljöttem egy pizzéria előtt, zárva volt, rendelni nincs kedvem, így eltolódik. Viszont holnapra nem lesz ebédem, főzni se tudok /mármint tudok, csak nem fogok, hosszú/, és rendelnék egy pizzát. Napok óta kínoz, rákeresek google-ben pizzás képekre, nézegetem a sárga tésztát, piros mártást, feltéteket, jönnek fb-on a pizzás reklámok elegáns terítős fotókkal, szóval ki vagyok akadva. Még azt is képes vagyok nézni youtube-on, ahogy más eszik pizzát, egyszerűen kínzom magam a látvánnyal.

Érdemes-e várni, hátha elmúlik a vágy? 3.5 éve volt hasonló, mikor egy versenyevő csatornáját felfedeztem, aki mindenfélét eszik percek alatt, és úgy bekattantam tőle, hogy hetekig gyorsétterembe jártam. Nem túl gyakran, de gyakrabban, mint előtte. Aztán elmúlt. Vagy nyáron ráfüggtem egyfajta sós perecre, 15 évvel ezelőtt Tic Tacra, mindig volt valami, de "túlevés" után elmúlt. Most nem elégítem ki a pizzás vágyam, és nem akar elmúlni. De honnan tudjam, elmúlik-e 1-2 hét múlva?


2020. nov. 27. 18:44
 1/5 anonim válasza:
76%
Nekem is mindig van valami. Pizza, makos bejgli, turos peksuti es napokig kepes vagyok csak azt enni, amig be nem csomolok es meg nem utalom egy idore.
2020. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tictacot megutáltam örökre, persze speckó cucc, nem az van, hogy találsz otthon és eszel (később néha azért ettem, ha valaki adott). A sós perecet egyszerűen csak nem vettem többé, de ropit simán eszek, ha van valahol. A perec is jöhet, csak nincs az, hiába itt a bolt mellettem, hogy bemegyek és veszek (bár az tényleg speckó járványügyi-karanténos-távmunkás helyzet volt júniusban). Pizza azért is nehéz, mert sok a szeletáruló hely, régen persze arra is rá voltam állva, de azért nem durván, mikor felemelték 200-ról 250-re, rögtön "leszoktam". :D Jó érzés volt 400-ért venni 2 pizzát, hazáig bezabálni, de most tényleg az van bennem, hogy venni egy dobozzal teli korongot. Nyamm! Ráadásul sört innék mellé, mert van egy 1 literes Faxém. Sör-pizza a tökéletes kombó, és most várhatom, hogy elmúljon. Holnap dolgozom, ezért pizzaebéd közben nem ihatok rá sört. :D Vagy nem azt eszem, vagy várok a tökéletes sör-pizza menüre.
2020. nov. 27. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan egyél egy pizzát. Nekem is szokott ilyen lenni, és ha túl sokáig várok, akkor a vágy nem múlik el, viszont

1. Utána annyira bezabálok belőle, hogy mozdulni sem bírok, vagy

2. A vágy megmarad, de ha elkezdek pizzát enni, akkor az nem esik annyira jól, szóval a felét kihajítom.

2020. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kívánod és jól esik, miért vonnád meg magadtól? Mértékkel nyugodtan egyél pizzát, ha telik rá. Én is mindig rá vagyok kattanva valami ételre, vagy desszertre, mindig változik, hogy mire. :)
2020. nov. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg azt a pizzát. Sokkal jobb lesz utána.
2020. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!