Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mexikióas ételekhez milyen...

Mexikióas ételekhez milyen bab illik? Hol lehet őket beszerezni?

Figyelt kérdés

Otthon vörösbabbal próbáltam rekreálni mexikóias ételeket, mint pl: enchillada, mexikoias salatak tortillaval, de vörösbabbal nagyon nem adta vissza azt az élményt amit egy budapesti mexikói étteremben tapasztaltam. Tudom sok féle bab van az éttermekben is, nekem ott a kisebb szemű, sötétebb bab ízlett nagyon. Hol lehet mexikói kajákhoz illő(lehetőleg konzerv)babot venni?

Valamint még egy kérdés: a babról lemossam a levét?

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2021. jún. 15. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Mexikóban is vagy 70 féle babot termesztenek, területenként mást és mást részesítenek előnyben a különféle ételekhez, szóval nincs igazság, ahogy utánanéztem hirtelen, mert érdekelt.
2021. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mexikói héten lehet kapni fekete babot a Lidl-ben (konzerv) - teljesen tűrhető áron.

Biztos van máshol is, de mivel alapvetően különlegesség, a delikát boltokban tuti jóval drágább.


Miért kéne lemosni a levét? Abban főtt, nincs benne semmi "idegen" anyag.

2021. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na ilyen: [link]
2021. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A pinto bab nagyon gyakori, rengeteg mexikói ételben használják és a kis szemű feketebab a másik (angolul black turtle beans néven találod). Konzerv formában nem tudom, de én Amazonon szoktam rendelni szárazbabot mindkét fajtából, más webshopon is találsz, érdemes angolul keresni.
2021. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Plusz koriander-lime - ezek a fő fűszerek és ettől lesz sok étel mexikói ízvilágú
2021. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valogathatsz kedvedre ... annyi a bab, mint egen a csillag :)

[link]

2021. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!