Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogy indítsak el egy mikro...

Krisztina2418 kérdése:

Hogy indítsak el egy mikro üzletet a semmiből? Hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyedi édeségeket gyártani például kézzel készített csokikat házi tejkaramellát. Trüffeleket házi bonbon és makaronokat meg az cukorkákat amiket nem lehet kapni a boltban. Ez az álmom. a legfőbb álmom. És szeretnék bele vágni. Csak nincs pénzem és nem tudom milyen törvények kellenek ezek gyártasához árulásához? Vagy hogy egyáltalán hogy vágjak bele? Hol tudnám ezeket értékesíteni? Piacon? Vagy interneten? És kicsit szomorú vagyok emiatt. Mert úgy érzem hogy nagyon sikeres és boldog lennék ha ezt csinálhatnám..

#Édeség. Vállalkozás. Segítség.
2022. aug. 3. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Bármilyen ételes vállalkozás úgy kezdődik, hogy öszegyűjtesz 5 millió kezdőtőkét

Ha meg itt teszel kérdést fel mindenről, tehát ahhoz sincs szorgalmad hogy napokat, ehteket bújd a googlet és jogszabályokat, akkor nem.sok jövő josolok arra hogy saját vállalkozásod legyen

2022. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy elképzeled még nem leszel sikeres.

Egy vállalkozáshoz ehhez több kell.

2022. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1 es köszönöm a válaszodat. Azért itt tettem fel kérdést mert lehet hogy van valaki aki ugyan ezt csinálja. És gyakorlati tanácsot tud adni. Elnézést hogy megkérdeztem? Köszi hogy ilyen kedves vagy.
2022. aug. 3. 10:34
 4/14 A kérdező kommentje:
2 és pont ezzel kapcsolatban kértem gyakorlati tanácsot. Hogyan kezdhetnék bele
2022. aug. 3. 10:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy kezdőtőke ahogy írták már. Amiből minimum azt a helyet fenn tartod, akár bérled , bármi, de kell hely ahol készíted a terméket. A helynek meg kell felelnie kismillió előírásnak és utána az alapanyagokat is előre meg kell venned és nem is fog minden "gyártás" egyből sikerülni, ezzel is számolni kell . Aztán pedig kell vevőt is találnod.
2022. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerzel egy cukrász végzettséget. (Enélkül nem is állhatsz neki élelmiszerekkel vállalkozni.) Pályakezdőként elszegődsz valahova inaskodni (pl. egy cukrászdába, csokimenufaktúrába stb). Ott megtanulod a szakmának azt a praktikus részét, amit a suliban nem tudsz megtanulni, pl. a nagy mennyiségben való temékkészítést, az alapanyagbeszerzést, szakmai fogásokat, vállalkozói ismereteket stb.


Amikor már szereztél némi rálátást, szakmai rutint és pénzt, akkor elkezdhetsz a saját vállalkozáson agyalni. Ez a sulival együtt kb. 5-6 év, de bőven megtérül, ha ez a boldogsághoz vezető út.


A semmiből, tőke és tapasztalat nélkül nem fog sikerülni.

2022. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Google: hogyan legyek vállalkozó. Vagy van a Facebookon is két csaj, aki ilyen címmel csinál rövid képzést.
2022. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A NÉBIH oldalán bőséges információt, letölthető anyagokat találsz, hogy milyen közegészségügyi feltételknek kell megfeleljen a "gyártóüzemed", ha árusítani akarsz. HACCP-től kezdve a hatósági engedélyekig....

Kb. másfél oldalnyi lista.


És akkor még sehol a konkrét vállalkozási alaptőke, az induláshoz.

2022. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Azért itt tettem fel kérdést mert lehet hogy van valaki aki ugyan ezt csinálja. És gyakorlati tanácsot tud adni.


Szóval arra számítottál, hogy valaki, aki már helyetted utánajárt a dolognak, majd időt szán arra, hogy téged is felvilágosítson mindenből, hogy neked ne kelljen ezzel fáradozni

2022. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!