Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért egészségtelen a hamburge...

Miért egészségtelen a hamburger és a gyros?

Figyelt kérdés
A hamburger a húspogácsán és a zsemlén kívűl csak zöldséget tartalmaz. A gyros a sültkrumpli kivételével is csak húst, zöldséget, öntetet tartalmaz. Mégis egészségtelen ételnek van minősítve. Valaki kifejtené?
2022. okt. 24. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor egészségtelen ha csak azokon élsz.
2022. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem az. Már a mai reform iskolai menzán is előfordul hamburger.
2022. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Kb minden akkor egészségtelen, ha túl sokat eszel belőle.

Amúgy viszonylag sok benne a zsír és a szénhidrát, meg sokszor a fűszerek is, de ha nem azon élsz nap mint nap hanem néha bekapsz egyet, és mellette változatosan étkezel, akkor semmi egészségtelen nincs benne.

2022. okt. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
74%

Mivel rengeteg zsírt, koleszterint, kalóriát tartalmaz.

Nem beszélve a mindenféle szószokról amit belenyomnak (pl. a ketchapnak óriási a cukor tartalma)


És ha már hamburger és gyros, ha veszel egy tál salátát onnantól kezdve, hogy ráöntötted a szószt már nem is olyan egészséges :)


De ezek mind kiküszöbölhetőek, ha magadnak készíted el az ételeket, gondosan összeválogatva, hogy miket is használsz hozzá.

2022. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit kevés bennük a zöldség, rossz az arány. A hús minősége sokszor rossz, marhahús csak kis mértékben ajánlott. Túl magas a sótartalmuk. Finomított szénhidrátot tartalmaznak. A nagy burgerek túl nagyok egy átlagos aktivitású embernek.


Szóval jobbak, mint a sült krumpli meg a csokifagyi, de rosszabbak, mint a natúr hús zöldborsóval.

2022. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Örülj, hogy van mit ennyi!
2022. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A mekis burger biztos az mert mű az egész! De pl egy gyrosba nem tudom max a sült krupli olajban van sütve...Alapból egészségtelen minden ami olajban sül...
2022. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én gondolkoztam azon hogy ha rendelek gyrost akkor nem kérek sült krumplit mert azt ugye olajban sütik! Helyette több zöldséget esetleg, de ha azt nézzük "maszek" büfébe bő olajban sütik ki a húst nem nyárson stb...Az se jobb! De volt mikor rendeltem és csirkemell-nek volt hirdetve/árulva erre fel mikor kihozták megláttam a spórolás jegyében vagy nem tudom csirkecomb filéből volt... Egy pl nem gond mert megettem de amit mellnek árulnak ne comb-ból csinálják már...
2022. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!