Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért mondják hogy egészségtel...

Miért mondják hogy egészségtelen a hamburger meg a gyros mikor tele van zöldséggel?

Figyelt kérdés
2019. dec. 6. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Mc D Burger holmik adalékokkal tartósítókkal van tele a pékáru a fasírt a mártások meg sok cukorral . Szinte csak szenhidrat zsír van benne .Friss termések szinte semmi , gyros jobb . Házilag megoldható mindegyik jobb receptel .
2019. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Attól még nem lesz egészséges valami, mert van benne zöldség.

A gyorséttermi ételek esetén pedig az egészségtelenség oka jellemzően a kevés tápanyag, melette viszont sok zsír, só és cukor.

2019. dec. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
A gyorséttermi mócsing az egészségtelen. Ha otthon készíted vagy valami kézműves minőségi hambit eszel az nem rossz.
2019. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Aha, mert az a fél salátalevél meg 1 szelet paradicsom, ami egy átlagos hamburgerben van, az "tele van zöldséggel" :D
2019. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nem csak a mc donalds-os hamburger létezik. A maszek gyorséttermek nem adalékot raknak bele hanem salátat, paradicsomot, uborkát, hagymát..
2019. dec. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennek legfőbb oka a a két étel magasnak tartott zsír- és sótartalma. A hamburgernél – sok más élelmiszerhez hasonlóan – nagyon fontos az elkészítési mód. Jó minőségű, alacsony zsírtartalmú húsból, kevés sóval készítve, vaslapon sütve és főként mértékkel fogyasztva nem jelent különösebb egészségi kockázatot. Sok tekintetben a mellé rutinszerűen fogyasztott, olajban sütött, erősen sózott hasábburgonya, az utána szintén általánosan fogyasztott cukros üdítők, valamint a mértéktelen fogyasztás felelősek a hamburger rossz híréért.


Pl. egy házilag elkészített hamburger (minőségi marha és/vagy sertéshúsból készült pogácsával, saját készítésű bucival, olívaolaj használatával) önmagában egyáltalán nem mondható egészségtelennek. (Legfeljebb csak rendkívül kalóriadúsnak.)


Most jöhetnék azzal, hogy a boltban árult zöldségek is gén- és vegyszerekkel kezeltek, ugyanúgy egészségtelen a bolti ketchup és mustár stb. és a hamburger emiatt is lehet egészségtelen. (Ennyi erőből az összes vegánnak is saját konyhakertet kéne organizálnia.)


De, ha valaki ilyen szinten lelkiismeretes és egészséges életmódot folytatni akaró egyén, az alapból elkerüli a hamburgert és a gyrost (még a házi változatot is).


Ugyanez igaz a gyrosra (ami a hamburger török/görög változata). Ha mondjuk házilag készítjük el mindkét ételt és azt vesszük alapul, hogy a rendkívül magas zsír, fehérje és szénhidrát mennyiség az, ami megfelelő mozgás hiányában ténylegesen károsan hathat a szervezetre (pl. elhízás veszélye), akkor valóban egészségtelennek minősíthető a hamburger és a gyros.


Viszont én mindkettőt szeretem és pont nem érdekel hogy egészségtelen-e vagy nem, ha úgyis egyszer élünk, miért ne élvezzük az életet? 🙂

2019. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy az általunk ismert átlag gyros rossz kaja lenne alapvetően, bár nekem elég fura kaja. Egy indokolatlanul nagy fehérjebomba, mivel, ugye, nagy része borjú-, vagy csirkehús, vékony pitába tekerve, ez lenne a szénhidrát rész. Ez alapvetően fehérliszt, és én inkább melegített vizes lisztnek nevezném, mint valami sült akárminek, vagy bármi egyébnek, de ez mellékes, érdekesebb, hogy; kevés! "Zsömlés" változatban sem több, és nem túl értékes, magas glikémiás indexű fehérliszt. Nyilván erre van kitalálva a "fizess kétszer annyit, és vegyél gyros tálat" verzió, ami annyi, hogy köret (szénhidrát) is van hozzá.


Egyébként a sok zöldség alapvetően tök jó benne, és külön kiemelném a nyers hagymát, ami szuperegészséges, és ha jól tudom, a magyar konyhának nem igazán része (kivéve pl. zsíros kenyér).

nov. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!