Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért lett manapság ennyire...

Miért lett manapság ennyire divatos utálni a hagyományos magyar ételeket?

Figyelt kérdés
Semmi probléma nincs azzal, hogy a japán, thai, koreai, arab, stb. éttermek egyre nagyobb teret hódítanak, jómagam is szívesen kóstolok meg ételekülönlegességeket más nemzetek konyhájából. Viszont egyre inkább az a tapasztalatom, hogy főleg ahogy Pesten megfigyelhető, a fiatalság saját elmondása szerint utálja a hurkát, kolbászt, pörköltet, stb, mert a sushi, a pad thai meg a ramen, na az az isten. Szerintem ez egy nagyon szomorú tendencia, és attol félek, a sznobéria fogja megölni az amúgy fantasztikus, ízekben gazdag magyar konyhát. Miért nem lehet úgy enni a divatosabb ételeket, hogy közben nem nézzük le a sajátjainkat, és ezt nem hangoztatjuk?

2022. okt. 31. 12:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
56%

Viszont ne érezze már magát nálam felsőbbrendűnek - bocs, NEKED van alacosny önértékelésed, és TE magyarázol bele egy nemlétező dolgot :D


Sajnállak, de komolyan.

2022. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
55%
20. Igazán sajnállak hogy a magyar konyháról csak a hús jut eszedbe.
2022. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
59%

#22.

Komolyan kérdezem, tudnál felsorolni húsmentes, magyaros ételt? Mert nekem az édes tésztákon kívül (mákos, diós, grízes galuska), és a főzelékeken kívül nem jut eszembe más. Meg a lecsó. A főzelék is legtöbb esetben túlfőtt zöldség, berántott és habart. És a feltét természetesen pörkölt, fasírt.

A dödölle is tulajdonképpen zsírban sült lisztes főtt krumpli, a káposztás sztrapacska, az öhön sem bővelkedik zöldségekben, mind mind tészta tésztával, krumplival, zsírral.

A lapcsánka is isteni, de az is csak krumpli zsírban. Sajnos.

2022. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
78%

"Komolyan kérdezem, tudnál felsorolni húsmentes, magyaros ételt?"


Minek, ha már megtetted? Amúgy Az olasz konyha is tele van tésztás és húsos ételekkel.

2022. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
71%

Miért hozod fel mindig az olasz konyhát? Kit érdekel az olasz konyha, a kérdező se említette egy szóval se.

Úgy tűnt a válaszodban, tudsz magyaros húsmentes kajákat, de úgy tűnik mégsem.

Látod, amit a kritizált tömeg hiányol a magyar konyhában, azok a friss zöldségek, húsmentes, zsírszegény ételek. Mindez megvan egy csomó más nemzet konyhájában! És NEM AZ OLASZOKÉBAN. 😅

2022. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
69%

"Miért hozod fel mindig az olasz konyhát? Kit érdekel az olasz konyha, a kérdező se említette egy szóval se."


Te panaszkodtál hogy csak a magyar konyha tartalmaz húsos-tésztás ételeket. Na, erre próbáltam rácáfolni.

2022. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
67%

"Látod, amit a kritizált tömeg hiányol a magyar konyhában, azok a friss zöldségek, húsmentes, zsírszegény ételek."


Egy főzeléket kell ám rommá főzni, és a tócsni is lehet több féle zöldségből készíteni. Ja, hogy olajos? Akkor itasd le róla!

2022. nov. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
75%
*nem kell
2022. nov. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem van valami a kérdező kérdésébe! Tény hogy a magyaros ételek álltalába hizlalnak pl...Lehet ez is egy ok...Meg ugye a különlegesség! Ami messziről jött és ritka az jó! És van benne sznobság is! Mert milyen jól hangzik hogy ettem egy különleges mediterrán ételt vagy ettem pörköltet...Ami itthon megszokott! Pl a tenger gyümölcsei, rákok stb különleges itthon, mert nincs tengerünk...Tengerparti országokba az a megszokott mert helybe van!
2022. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
92%

Fiatal felnőttként pár évig én is hanyagoltam a magyar konyhát, mert kinyílt előttem a világ, és minden izgalmasabbnak tűnt, mint az addig evett, nyilván szűkösebb paletta. Eszem ágában nem volt pörköltre vágyni. Egy idő után beállt az egyensúly, és visszajöttek a magyaros kaják is, így tökéletesen megfér az életemben egymás mellett a paella, a BBQ, a sushi és a csirkepaprikás.

Ne aggódj, attól hogy a társaid most épp rá vannak kattanva a világkonyhára és fikázzák a disznótorost, még nem fog kihalni a magyar konyha :) Az ember vágyai és életfázisai jönnek-mennek, és ritka hogy valaki örökre búcsút intsen a gyerekkora ízeinek.

2022. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!