Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A török reggeli tényleg...

A török reggeli tényleg órákig tart és tényleg kb 100 féle dolog van?

Figyelt kérdés
És a törökök valóban meg is eszik mindet? Szimit, nutella, olajbogyó, lekvárok, vaj, sajtok, török lecsó, tojás, még felsorolni is sok.

2023. jún. 19. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2023. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem.

Voltunk Törökországban, a szálláshoz tartozott komplett reggeli és nem az általad írottakat tapasztaltuk, pedig nem egy igénytelen panzióban voltunk.

Az "angol reggeli" híres világszerte mert annyira komplett, de ma már ott sem követik a tradíciókat, ami így néz ki:

[link]

2023. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Kmolyan elhiszed, hogy 100 féle dolgot megesznek minden reggel? És hogy ennyi idejük van?
2023. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

2 hát nekünk angoloknál igényesebb vidéki hotelben sosage, egy kanál bab, 2 paradicsom meg 2-3 tükörtojás és sonka volt (ham and eggs).


Később manchesterben meg egy stanrdabb hotelben fóliázott sajtok, van bagel meg pirítós, és csomagolt dzsemek voltak.



Kérdező: török reggeli törököknél: lehet menemen, azaz török lecsó annyi tökkörtojással a közepében ahány fős.


Németeknél ugyanez rántottával, mint a mi lecsónk.

Illetve lehet ilyen kis tányérokban oliva plsz hasonló dolgokat kapni.

2023. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Általában valóban egy vegyes kínálatot tartalmaz, nem 1-1 konkrétumra fókuszál, mint a klasszikus magyar reggeli.

(és nyilván, egy klasszikus török menüben Allah elleni vétek a nutella)


Hogy ebből a vegyes kínálatból ki mit és mennyit eszik, teljesen egyén függő, kinek ki az igénye.

Ha valaki csak egy fél paradicsomot eszik meg 3 deka sajttal, akkor nyilván fél óra múlva éhes lesz.

Ha valaki normál ember módjára tisztességesen jól lakik, az természetesen ugyanúgy órákig tart (mármint a jól lakottság, nem maga a reggeli) mint bármely más nemzet reggelije, a magyartól kezdve, az angolog át, a franciáig, hiszen (nem meglepő módon) pont ez a reggeli lényege.


Ha meg valaki elmebeteg módon robbanásig telezabálja a belét bármivel, amit meglát, az össze is fossa magát, meg kihányja, úgyhogy másnapig nincs gondja az evésre.


Vagy úgy gondoltad, hogy maga a reggeli elfogyasztása tart órákig?

Szerinted az evolúció valami furcsa tréfát űzött a törökökkel, és növesztett nekik még 12 gyomrot, hogy órákig tudjanak enni, folyamatosan?

Ez maximum a görögös lustasággal lehet kapcsolatban, ahogy gyakorlatilag unaloműzésből nassolnak egész nap, mint fő tevékenység.


Az tény, hogy teljesen más a viszonyuk a reggelihez, mint (mostanra) nekünk. Mi már átvettük a nyugati rohanós verziót, ők ráérősebben esznek. (még)

Mi úgy eszünk változatosan, hogy minden nap (vagy másnap) mást reggelizünk. Rántotta, virsli, szendvics, stb stb....


Az éttermek kínálata, és a klasszikus nagy családos török reggeli (ott ugye nem probléma napi 15-20 adag reggelit készíteni családonként)

nagyon változatos. Ahogy mondod, minden is van benne.

Viszont minden egyes nap, ugyanaz van. Nap mint nap, 500 éve. Úgy azért már egyből nem is olyan változatos, ugye? :)


Amúgy 3 évig dolgoztam törökökkel, és jó sok törökkel, (100 körül biztos volt, Törökország minden részéről) és ilyen téren egyébként meglepő az igénytelenségük! Teljesen természetes számukra, hogy pl ebédre, 2-3-4 hónapon keresztül, ugyanazt eszik. Fel se tudják fogni miről beszélek, mikor 1 hét után ezt szóvá tettem. Ugyanaz a leves, ugyanaz a második.

Nem fér az agyamba, hogy nem unták meg.

Volt egy kollégám, aki mindvégig, amíg együtt melóztunk, 3 évig evett, minden reggel 5 tojásból rántottát. Kivétel nélkül, minden kib@szott nap.


Szóval... van jó része is az ottani gasztronómiának, hiszen mediterráneum, Tenger, sok napsütés, nagy szárazföl, ez az alapanyagot széles tárházát jelenti. Százszor több lehetőségük van az olcsón termelt helyi dolgok széles változatosságára.

De van hátránya is, mert nyaktól felfele, igen súlyos problémák vannak!

2023. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

2-es! (5-ös vagyok)

Akkor nincs releváns tapasztalatod.

Az angol reggeli elbújhat, egy klasszikus török reggeli mellett.

Nagyságrendekkel szélesebb, és komplexebb a kínálat.

Én török tulajdonú, török étteremben dolgoztam, tudom miről beszélek.

Akár 20 féle összetevője is lehet egy török svédasztalos reggelinek, plusz az aprólékok, amiket nem is számolok.

A probléma inkább az amit leírtam, hogy a törökök képesek rákattanni valamire, és hónapokig ugyanazt enni. Hihetetlen...

De az nem kérdés, hogy egy angol reggeli más dimenzióban játszik, labdába se rúghat a török mellett. Max. kalóriában, de változatosságban biztos nem.

2023. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

#6

2-es vagyok

Mi a fenét szeretnél nekem bizonygatni, amikor világosan leírtam, hogy a tradicionális, 86 fogásból álló, órákig tartó reggelizgetést már sehol a világon nem divat?

Az angol reggeli csak ERRE egy PÉLDA volt Ember, nem összehasonlítás!

Mellesleg alapban nem értem, hogy egy akármilyen náció svédasztalos kínálatát, hogy vagy képes összehasonlítani a HAGYOMÁNYOS angol reggelivel, amit EGY ember evett meg, a svédasztalról meg választasz 1-2 félét, nem pedig végigzabálod az összeset.

Ezen az alapon - amit te bizonygatsz - a magyarok is 100 félét készítenek reggelire, mert volt részem 5*-os szállodában ezt megtapasztalni, ahol volt 8 féle felvágott, dzsemmek, lekvárok, méz, ötféle sajt, rántotta, lágytojás, tükörtojás, különféle hideg sült húsok, hurka-kolbász, reform kaják, (zab és társai) tejtermékek, péksütemények...de sorolhatnám a végtelenségig a gluténmentes kenyértől a diabetikus zsemléig.

Ráadásul többszörösen is cáfolod magad, miközben ismételgeted, hogy

"...a törökök képesek rákattanni valamire, és hónapokig ugyanazt enni."

Akkor most a grafomán szóözönöddel mit is bizonyítottál be?

De én ezt az értelmetlen vitát (leginkább kötözködést) részemről lezártam, nekem ebben több nincs, amit el kellene mondanom.

2023. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

#7!

"Mellesleg alapban nem értem, "


Ez a probléma! Túl tájékozatlan, és buta vagy hozzá, hogy megértsd. Nem ismered a különböző nációk szokásait, csak ugatod a semmit.

2023. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet ez, hogy sokan vannak egy családban és kiraknak több étel, mint az általunk megszokott és szép nyugodtan, kényelmesen elfogyasztják.

A százféle, meg órakig reggelizés biztos túlzás.

Amúgy az ázsiaiak is hasonlóan étkeznek.

2023. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

9-es, ezt én is elég érthetően leírtam, hogy egy ráérős 15 fős családban ez nem probléma, tehát egy autentikus reggeli, nagyban hasonlít egy svédasztaloshoz. (és ezen belül lehet, hogy 1 ember, mindig ugyanazt az 1 ételt választja)

De ez az összefüggés láthatóan túlterhelt néhány idegpályát.

2023. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!