Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A magyarok miért esznek...

A magyarok miért esznek mindenhez kenyeret? (kilószámra) Az idősek főleg.

Figyelt kérdés
Szerintem máshol nem ilyen elterjedt.
2011. jan. 15. 17:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Főleg a gyümölcsökhöz ..
2011. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg azért,mert akkoriban nem volt ennyi biokaja meg egészséges életmód,mint manapság.Az volt a lényeg,hogy viszonylag kevés és olcsó kajából is jóllakjál.
2011. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Mert régen ök szegénységben éltek és úgy szokták meg,mivel mindenhez sok kenyeret ettek,hogy jól tudjanak lakni. húsból kevés volt.
2011. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok idős, de csak akkor lakom jól, ha kenyeret is eszem az ételhez.
2011. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Még csak akkor volt igazán biokaja...

Az idősek meg azért eszik, mert a kenyér olcsó, laktat - a nyugdíj meg kevés.


Viszont mi pl. nem eszünk sok kenyeret.

2011. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az idősebbek nem hiszik el,hogy a kennyér nem egészséges. A tapasztalataik nem ezt mutatják. Ez csak egy újabb reklám.

Másrészt régen nem hússal laktak jól. Ha pl. főzelék volt az ebéd,akkor kellett mellé kenyér,hogy jól lakjanak. Ma is sokan esznek hozzá kenyeret,de pl. a gulyásleveshez is.

Ettől semmi bajuk nem lesz, sem az egészségüknek,sem a koleszterinjüknek.

2011. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Így szokták meg, illetve a fiatalabbak meg ezt a mintát látták, ezért ők is megszokták ezt. Mondjuk tényleg nem valami egészséges ez a sok szénhidrát. De régen tényleg azért ettek mindenhez kenyeret, hogy ne maradjanak éhesek.

Én nem vagyok híve a magyar étkezési szokásoknak, igaz az ilyen bio kajáknak sem, sőt... De szerintem jobb a húsokhoz zöldséget vagy rizst, vagy ilyesmit enni, nem kell mellé még kenyér is. De tényleg megszokás kérdése az egész.

2011. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
A biokaját ironikusan értettem! : )) nyilván tudom,hogy akkor sokkal egészségesebb gyümölcsök voltak,mint ezek a biokémiai büszkeségek.
2011. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Jó, a főzelék mellé tök okés a kenyér (bár tudom, hogy manapság nem divat már főzeléket enni), főleg ha valaki nem diétázik éppen. De egy olyan húsételhez, amihez köret is van (krumpli, rizs, zöldség, vagy egyéb), ahhoz fölösleges kenyeret enni.
2011. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk pl. soha nincs második, nem szoktam főzni.

Ha leves van, akkor azt jó töményre csinálom, sok tésztával és természetes, hogy eszem mellé kenyeret.

Ha pörkölt van, ahhoz ott a köret, nem eszem kenyeret, ha főzelék,akkor viszont megintcsak befigyel a kenyér.

Nem otthonról hozom a szokást, én találtam így ki.

2011. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!