Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A magyarok miért esznek...

A magyarok miért esznek mindenhez kenyeret? (kilószámra) Az idősek főleg.

Figyelt kérdés
Szerintem máshol nem ilyen elterjedt.
2011. jan. 15. 17:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát igen a szokás nagy úr! Volt szerencsém jópár országot bejárni de inkább barnakenyérrel, pirítóssal, péksüteményekkel találkoztam. A válaszokat köszönöm. Ja és Békéscsabán a 'Cakaj' pékség a legjobb (ha már itt tartunk:D:D )
2011. jan. 15. 19:14
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
Azért esznek a magyarok mindenhez kenyeret, mert mi jó zsírosan szaftosan főzünk.(ezt a magyar konyhára értem, pl gúlyás, pörkölt ilyesmik.)A zsíros kajához viszont jól csúszik a kenyér, főleg tunkolva.Külföldön viszont ahoz a pár csepp oliva olajon készített amugy ís száraz ételehez nem csúszik az üres "száraz" kenyér.
2011. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

hát azért az olaszok is bőven esznek kenyeret bruschetta (vagy hogy kell írni :D) formájában. a spanyolok a szikkadt kenyeret a gazpachoba turmixolják. a franciáknál is nagy keletje van a baguettjüknek.. máshol is népszerűek a kenyér és péksüteményfélék, csak máshogy készítik el.. amúgy nem egészségtelen a kenyér, csak jó alapanyagokból kell csinálni. a magyar konyha annak zsíros aki úgy csinálja. az olaszt is lehet zsírossá/olajossá tenni ha úgy főzöl mint Jamie Oliver, aki még a tortára is olivaolajat önt dísznek lassan már :)

vannak ételek amik kenyér nélkül egyszerűen elvesztik a hangulatukat (pl gulyásleves, halászlé, pörkölt (ha nincs hozzá tarhonya vagy galuska (mert mással pocsék :)) főzelék stb.)

2011. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

Hát sem én,sem a közvetlen környezetem nem mondható idősnek; mégis személy szerint szeretek nem csak a kenyeret,hanem akár más pékárut fogyasztani; elég sokféle ételhez; pl.: ahogy írta vki korábban,én gulyásleveshez is eszem kenyeret...szerintem jó dolog,főleg minél frissebb,és házi jellegű..

amúgy ez szerintem nem tipikus magyar szokás...az arab országokban, és indiában is mindenhez kenyeret -naan, és változatai- esznek...bűr Európában tényleg nem olyan "divat" a kenyér,de ott van pl.: Olaszország,hát Ők is imádják a különféle pékárukat, bár mondjuk az Ő étkezési kultúrájuk jóval sokfélébb, táplálóbb,egészségesebb a miénknél..de sebaj...imádom a hazai gasztronómia műremekeit és a kenyérevést is :D

2011. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, honnan szedik egyesek, hogy ez magyar szokás, az olaszok is, a franciák is rengeteg fehér (finomitott lisztböl készült) kenyeret esznek majdnem minden húsételhez körités helyett, a németek a salátákat is kenyérrel vagy zsömlével eszik.

Olasz és francia területen a teljes kiörlésü kenyérféléket csak mostanában kezdték enni meg késziteni, elötte mindenhol a fehér volt a szokás, és ott még kevésbé gyakori a "modern" kenyér fogyasztása, aki szeret jókat enni, az marad a hagyományos mellett.

2011. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Ezt én sem értem, mert én pl. vagy kenyérrel lakom jól, vagy főzelékkel. De a kettő együtt már túl sok (ja, és nekem nem kell feltétlenül hús a főzelékhez, tehát nem azzal lakom jól).

Levesek mellé alapból érthetetlen a kenyér, még a gulyásleveshez sem kell, kivéve ha csípős.


Én mondjuk a szendvicseket sem szeretem. Felvágottakat sem. Csak füstölt sonkát szeretem, de azt is sajttal, vagy zöldséggel.


És ez nem egészséges életmód mánia, csak egyszerűen felesleges és nem is férne belém az étel mellé még pluszban a kenyér.

Amúgy igenis szeretem a friss kenyeret, vagy az igazi, ropogós friss kiflit vagy pogácsát. Magában. ;)

2011. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Éppen most volt a nemzetközi táplálkozási bizotság közleményében, hogy az nagy tévedés, hgy a szénhidrátoktól hiznak el az emberek, és a NAPI energiamennyiség FELÉT kell szénhidrátbol fedezni ahhoz, hogy egészséges maradjom az illetö. Ez a LEGÚJABB megállapitás.
2011. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
azé' hízol el mer' lusta vagy fölemelni a seggedet, no :D nem az, tényleg nem kell kenyeret kenyérrel enni, de vannak ételek (a gulyáshoz pl igenis!) amikhez dukál. meg valóban, a frissen kisütött kenyérnél nincs is jobb :)) húú de megkivántam
2011. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!