Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit kaptunk a japán vacsoránk...

Mit kaptunk a japán vacsoránk mellé?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, mindketten sushikat ettünk:), különböző ízűeket. De mielőtt ezt kihozták, kaptunk egy kis, mély tálban vmi levesszerűt, amiben volt reszelt sárgarépa és gomba-meg egynéhány egyéb zöldség, amiket nem tudtunk azonosítani. Filmekből kiindulva mártogatósnak, szósznak neveztük ki, de nem hiszem, hogy az lett volna, hiszen az állaga teljesen leveses.
2011. febr. 21. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha előtte hozták ki és meleg volt, valószínűleg Miso leves volt!

amit pedig a sushi mellé adnak kis tálban és sötét barna színű az a szójaszósz...

2011. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az azonosíthatatlan zöldség meg nagy valószínűséggel algalevél volt benne:D

Amúgy igen, miso leves volt, bár nekem furcsa, hogy gombásan-répásan adták, alapjáraton csak simát szoktak, tofuval és algával.

2011. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, rákerestem a miso levesre, és kb az lehetett. Meleg is volt. Viszont se tofu, se alga nem volt benne- a tofut ismerem, az algát meg (tegnap óta tudom:) )nem szeretem. Viszont ha nem rendeltünk ilyen levest, miért kaptunk? Ez valami szokás, hogy miso leves nélkl nincs evés?

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 21. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Éttermekben gyakran adnak mellé. Általában a kedvezményes menükben is mindig benne van, vagy sokszor ilyen ajándékképp :) lehet, hogy épp valami akció dolog volt ez is. Egyébként nincs ilyesféle szokás, hogy anélkül nem esznek, csak ez az egyik legnépszerűbb levesük.
2011. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!