Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A kóser étkezésnek vannak...

A kóser étkezésnek vannak egészségügyi szempontból előnyei?

Figyelt kérdés

A vallás más tészta, de nemrég szóba került, hogy nem véletlenül alakultak ki a kóser étkezési szabályok, hiszen egészségügyileg is jótékony hatású.

Ha valaki többet tud erről, megköszönöm, ha felvilágosít!


2011. ápr. 4. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen előnyei nincsenek,hacsak nem tartod egészségtelennek a disznóhús és a vér fogyasztását.
2011. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

A kóserság nem csak a disznóhúsra meg a vérre terjed ki, bár tény, hogy sokan ezt hiszik. Sok más állatot sem lehet fogyasztani. De az egyes élőlények tiltásán túl kiterjed az ételek elkészítési módjára is.

Sokkal jobban odafigyelnek arra, hogy mi kerül bele az ételbe, tehát nem tartalmaz annyi káros anyagot (itt most nem a házi kóser étel elkészítésére gondolok, hanem amit a kóser boltokban vesznek). Nagyon fontos a tisztaság is, ami más előállítóknál nem mindig szempont (pedig annak kéne lennie). Kb. ennyi az előnye.

2011. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és nem, nem vagyok zsidó! :) Az egyetemen került szóba az egyik órán.
2011. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az is érdekelne még, hogy a hús és tejtermékek egyidejű fogyasztása tényleg nagyobb feladatot ró az emésztőrendszerre? Van ennek biológiai alapja, vagy ez már inkább vallási kérdés?
2011. ápr. 4. 11:57
 5/11 A kérdező kommentje:

És ha zsidó lennél, akkor mi lenne?


Akkor kiegészítem, hogy minden teista, politeista és ateista válaszát várom, aki biológiai/kémiai szempontból is tud a fenti kérdésre válaszolni :)

2011. ápr. 4. 11:59
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Ezt úgy kell érteni, hogy régen nem voltak olyan higiéniás körülmények, mint ma!


Pl.: a zsidó konyhában nemcsak a tejes és a húsos/zsíros ételek, de az ezek elkészítéséhez használt edények is elkülönülnek, sőt, azok az eszközök is, amelyeket a táplálkozás során igénybe vesznek. Pl. konyharuha, abrosz, sótartó, kenyérkosár stb. Ezek az edények és eszközök a konyha különböző helyeire kerülnek a tárolás során is, és a mosogató külön medencéiben tisztítják őket.


Ezzel például rengeteg fertőzés elkerülhető.

Így kell tehát érteni, hogy egészségügyileg fontos szabályok voltak ezek.

2011. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

A lányom Amerikában kóser zsidóknál dolgozik. A hús és tej külön tárolása,fogyasztása csak vallási előírás.

Az pedig nem igaz,hogy sokkal tisztábbak. Ahogy meséli,a kóser boltokban olyan kosz van (a háztartásokban is),hogy Magyarországon azonnal bezárnák.

2011. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy zsidó családnál vendégeskedtem, ahol csak arra kértek, hogy az edényeket ne keverjem - megmutatták, hogy melyik hova tartozik. De abba már nem szóltak bele, hogy a húsétel után én tejeskávét ittam, csak a kanálra kellett figyelni.


Amikor a tej-hús kérdést feszegettem, mondták, hogy a vallásuk ezt írja elő, de biológiai szempontból nem akarnak állást foglalni, mert nem ez a végzettségük és nem akarnak hülyeséget mondani. De a vallás alapján úgy tudják, hogy nem egészséges egyszerre fogyasztani - de kérdezzek utána, az a biztos. Úgyhogy kíváncsi maradtam és utánakérdeztem :)

2011. ápr. 4. 12:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért tettem hozzá, hogy nem vagyok zsidó, hogy jelezzem:

1. Ettől többet nem nagyon tudok írni a tisztaság kérdéséről, pedig bőven lehetne mit

2. Nem tapasztaltam meg

2011. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai zsidók teljesen mások mint a magyar zsidók. A zsidóság is több ágra bomlik, nem mindegy, ki hova tartozik. Pl. az ortodox zsidóknak nem kóser az, amit a neológ zsidók esznek. Így máshogy figyelnek oda a tisztaságra is. A magyarországi zsidók ált. nagyon odafigyelnek erre (egyébként itt 5 ágazat található meg jelenleg). Szóval nem mindegy, milyen zsidó boltba megy az ember. Nálunk ált. a neológ a látható. Amerikában megint teljesen más, mint Magyarországon, így azt nem keverném ide tisztaság szempontjából.

Hozzáteszem megint, nem saját magam tapasztaltam :) Az egyik tanárnőm foglalkozik ezzel a témával, ő beszélt ezekről a dolgokról. Viszont elég neves kutatója a zsidóságnak, így hiszek neki.

2011. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!