Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szeretném kipróbálni a paleoli...

Szeretném kipróbálni a paleolit táplálkozást, de bizonytalan vagyok. Hogyan is van ez?

Figyelt kérdés

A paleolit étrendben tilos a rizs, a hüvelyes, és a szója.

A japánok mindegyikből sokat esznek, sok szénhidrátot fogyasztanak, mégis sokáig és egészségesen élnek, nem híznak el.


2011. szept. 26. 02:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Amit erről az étrendről lehet olvasni,az nem ajánlja ezt a táplálkozást. Kivéve Szendit,akit minden bevált étkezési szokást tagad. Talán olvasd el az erről szóló írásokat.

A rizs nem egészségtelen. A hüvelyesekre viszont a szervezetnek szüksége van. Nem csak a benne levő vitaminok miatt,hanem az emésztést is megkönnyítik. A szója pedig sok embernél hasgörcsöket és puffadást okoz. Sőt, mivel génkezelt,egyes kutatások szerint rákkeltő.

Én biztos nem étkeznék így.

Egyél mindenfajta ételt változatosan,és mozogj sokat,ez sokkal jobb az egészséged szempontjából.

2011. szept. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ezzel meg is válaszoltad, hogy van-e értelme ezzel az egésznek...

De még megtoldom: gombát lehet fogyasztani, mikor az is nehezen emészthető, sőt... Az egyik legnehezebben megemészthető táplálék. Egyes ételféleségeket azért nem lehet enni a paleolit étrend szerint, mert nem szoktunk hozzá a megemésztésükhöz. Akkor gombát mégis miért lehet enni?!

De még sorolhatnék ilyen és hasonló ellentmondásokat.


Abban viszont igazuk van, hogy az átlag túl sokat szénhidrátot visz be a szervezetébe. A megoldás: mértékletesség. Én a napi 2 vékony szelet kenyeremmel azt hiszem, nem okozok sokkot a szervezetemnek...

2011. szept. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Minden olyan táplálkozási divatról, amely bizonyos ételek tiltásáról szól előbb-utóbb kiderül, hogy káros és humbug. Egyél mindent mértékkel, megfelelő időben.
2011. szept. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek. Annyi kiegészítéssel, hogy a gomba nem szénhidrát, hanem növényi fehérje, ezért lehet enni.

Kérdező, a paleolitban egy értelmes dolog van, hogy tiltja a műkaját meg az adalékokat, meg a töménytelen mennyiségű cukrot. Ezeket viszont - kis odafigyeléssel - paleolit nélkül is meg lehet oldani.


Szendi pszichiáter. Honnan a fenéből lett hirtelen is nagy táplálkozási szakértő? Teljesen másik szakma. Meg szerinte a magas koleszterin sem gáz (lásd: a paleolit sertészsírt használ). Érdekes, a kardiológusok nem így gondolják.

Csak az embereknek kell egy ellenségkép (az orvosok pont jók erre a célra, akik direkt eltitkolják a rák ellenszerét - lásd: Lenkei C vitamin), ezért bekajálják az egészet.


Mezei Elmira "holisztikus" táplálkozási szakértő írt egy paleolit szakácskönyvet. De érdekes módon szerzője egy gasztromagazinnak, ahol előszeretettel használ tejet meg gabonát is. Marhára hiteles...

2011. szept. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Phoney ***** válasza:
89%

A paleolit étrendhez paleolit életmód illene (ha már annyira utánozni akrajuk), és persze igazi paleolit ember módjára illene meghalnod 30-40 évesen.


Abból, hogy egy faj egy bizonyos életmódraŰ/étrendre van rákényszerítve a természetben (és ahhoz alkalmazkodik az evolúciója), még nem következik, hogy azzal az életmóddal lesz a legegészségesebb.

2011. szept. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 mustafa33 ***** válasza:
86%

Én ikább a neolitot ajánlanám, ugyanis mamutot nehezen fogsz beszerezni, esetleg szibériából mélyfagyasztottat, de már jótállás után néhány ezer ével. Ja és rituálisan kübeltával verd agyon a szomszédot ha meg akarod enni.

:DDDD

2011. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Nekem szimpatikus volt először.

Akkor hökkentem meg, amikor kideült, hogy a paleolit kor embere nátrium-hidrogénkarbonátot és/vagy ammónium-bikarbonátot IS használt, ezért, mint adalékanyag-mentes diéta, az Elmira-féle receptek kilószámra használják. Biztos vadászat közben, mint természetes alapanyagot találták a fákon, esetleg a fűben... Aha.

2011. szept. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Én kipróbáltam,d e valamit biztos rosszul csináltam, mert egy hét alatt kikészült a gyomrom és a beleim.


Folyamatos hasmenés kínzott és sok volt a gyomorsavam. (jelzem, előtte akármennyi cukrot és fehér kenyeret ettem, nem volt baj a savammal)

2011. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
29%

Talán nézzetek utána a könyvben, ill. a Net-en ellenőrizhető kb. 800 kutatási eredményben. Igaz angol nyelvű, de mint tudjuk a honlap könnyen fordítható.


Üdv mindenkinek. Egy 100%-os paleos.

2011. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
A történet szépséghibája, hogy a okinawai japánok úgy élnek meg igen nagy számban százéves kort, hogy étrendjük gabonaféléken és hüvelyesen alapszik, a kaukázusi abházok pedig úgy, hogy gabonát és bőséges mennyiségű tejet-tejterméket fogyasztanak naponta, egy életen át.
2012. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!